Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lehet az, hogy a kutyát...

Miért lehet az, hogy a kutyát gyakorlatilag eszik a legyek?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves labrador retriever. Nyár eleje óta jó sok légy van a háznál, a szomszéd büdös madaraira jönnek, mert nem takarítja őket. A kutyát is megtalálták, azóta folyamatosan csípik az orrát meg a fülét, de a kutyának sem lehet sok esze, mert nem hatja el őket. A füle csurom vér, az orra is (a teteje, ahol a szőr kezd ritkulni), és nem tudok vele mit csinálni, mert a kutya mint írtam nem legyezi a fülével a legyeket el, nem szedi le róla, az orráról sem, ott ülni pedig nem fogok mellette, hogy lekergessem róla. Mi lehet ennek az oka? Mire jönnek a legyek, vagy miért eszik, csípik szegény kutyát? Mit lehet ilyenkor tenni?

2018. júl. 8. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Jó a PiretMix is.

2018. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Van valami fekete színű kenőcs, amivel le kellene kenni, az állatorvos tud adni.

Ezzel a légy dologgal jó lesz vigyázni, mert a szomszédom méregdrága valamilyen kutyáját, szó szerint elpusztították.

A szőre alatt bepetéztek, úgy, hogy ők észre sem vették és gyakorlatilag egy féregkupac volt szegény kutya, amibe aztán belepusztult.

Egy alapos, kutyasamponos fürdetés nem ártana neki, mert ha nem lenne büdi, talán nem mennének rá.

Helyét és a rongyait is kimosni hypós vízzel, légyfogókat feltenni 600 helyre, a kutyát rendszeresen átnézni, szomszédot eligazítani a tisztaságról, ... és mást nem igen tehetsz.

2018. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

és amit az 1-2 javasolt azokat vedd meg!

2018. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akik esetleg nem az üggyel foglalkoznak, hanem csak itt parádézni jöttek, azokat megnyugtatom, hogy pont leszarom . :) Sosem tapasztaltam még ilyet, én kérek elnézést, hogy nem tudom mit kell ilyenkor tenni, gondolom a kedves rosszakaró kommentelőket se úgy tolta ki édasanyjuk magukból, hogy rögtön állatorvosok lettek, és tudják mikor mit kell tenni. Most van ilyen először, hirtelen történt, aki segít segít, aki meg nem tud, menjen fusson egy kört a ház körül, ne itt a hülyeségeivel rontsa a levegőt. Pár napja kezdődött ez az egész, nem tudtam eddig ellene semmit tenni. A segítő válaszolóknak meg köszönöm szépen a tanácsokat!
2018. júl. 8. 17:25
 5/14 anonim válasza:
25%
Ez nem olyan, hogy magától, vagy ráolvasástól rendbe jön. Ha annyi eszed nincs, hogy ilyen problémával állatorvoshoz kell fordulni és nem ide írogatni, akkor megérdemled, hogy megbüntessenek! Nevezhetsz annak, aminek akarsz, hidegen hagy. Lementettem az előzőt is, meg ezt is. Már csak azért, hogy tiszta legyen aztán minden. A magyar nyelvet nagyon ékesen műveled, de ez a kérdésedből adódik.
2018. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézz körül mezőgazdasági, lovas oldalakon. Vannak szerek, amelyeket kültérre is ajánlanak.

Nagyon sok kutya életét megkeserítik a nyári legyek. Ez nem a gazda hibája. Elég sokféle termék kapható, csak éppen nem ugyanúgy használ, vagy nem használ minden kutyánál.

Nálunk az iskolában esküszünk a Piret Mixre. Kullancs, légy, szúnyog ellen. Én pl a büdös poloskák ellen is bevetettem. Ahol a falra leülnek, azt befújtam. Kevesebb jött tavaly és amelyik landolt, igen hamar lepottyant hullaként.

De van, aki pl körömvirág krémet keneget. Van, aki Advantixot csepegtet a fülre, és még ezer okosságot használnak az emberek.

2018. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan. Fürdesd meg vele a kutyát, utána a hígított változatban permetezd át, és hagyd rajta megszáradni. A fülére, orrára is tegyél, de ha ,ár véres, előtte betadinozd le, másnap fújd be. Azért baromira nem kellett volna ennyire elhanyagolni, hogy már véresre marják! Előbb-utóbb beköpik a legyek és szép kukacok jönnek ki a kutyádból! Borzalmas. Na, azt nem semmi kiírtani, bele is pusztulhat a kutya a légylárvákba!


Egyébként olvasgass, találsz jó tanácsokat, de minél gyorsabban, ne várd meg a légylárvákat!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=legyek&kate..

2018. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy mi az, hogy nem a gazda hibája???

Talán fertőtlenítse le a szétmart kutya pofáját, mert a nedvező váladékra csak még több légy jön! Nem úgy jött le a kérdező leírásából, hogy ez az alapvető dolog már megtörtént, ha már nem tud orvosi tanácsot kérni és megmutatni dokinak a kutyát!

2018. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, kedves ugatógyárasok, a fertőtlenítés és minden ilyen megtörtént, sőt állatorvoshoz is vinném, de jelenleg nincs kocsi, a kutya öreg, szóval a 4km-re lévő orvoshoz nem vonszolnám el a 4 lábán, mert 1km után már elfárad nagyon szegény. Aztán az meg hogy közben mi lett megcsinálva mi nem, pont nincs kiírva, mert nem naplót vezetek a neten, hanem segítséget kérek, mert meg van kötve a kezem, nincsen meg minden lehetőségem, de látom ezt az oldalt is ellepték a tardok, aki csak a szart tudják ontani magukból. Ja, a nyelvtannácikról nem is beszélve. :) Amint van lehetőségem a kutyának veszek valami kenőcsöt, jelenleg fertőtlenítővel fújom és vízzel mosom, ahol necces a helyzet. Szóval nem kell aggódni, minden meg van oldva, mielőtt valaki megint belepofázna. A segítőkész embereknek meg ismét csak nagyon szépen köszönöm! Mint említettem, amint lehetőségem van, mindent megteszek, fontos nekem ez a kutya, nem úgy, ahogy egyes nagyokosok ezt beállítják.
2018. júl. 8. 20:31
 10/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg a vérzés leginkább olyan, hogy nagyon apró pöttyökben kicsi vércseppek lesznek, és az alvad meg, csak mivel szegényen sok van (mert vagy 20 légy van állandóan itt, a szomszédból folyamatosan jönnek át, nem tudok mit kezdeni), így sok helyen csípik, ezért néz ki nagyon durván.
2018. júl. 8. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!