Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Titeket is ennyire...

Kutyások! Titeket is ennyire zavarnak a felelőtlen kutyatartók?

Figyelt kérdés

A mai nap és az utóbbi pár hét ihlette a kérdésem. Faluban lakunk, így hétközben a faluban sétáltatok, hétvégén pedig városba megyünk. Falun egyre borzalmasabb a helyzet. Dühöngő kutyák a kapu mögött, kóbor kutyák, és felelőtlen gazdák futnak a kutyáik után. Utóbbiról van is egy sztorim. Sétálgatunk a kutyámmal, aki pórázon van és szépen láb mellett sétál ahogy illik. Egyszer csak megjelenik egy hölgy a kutyája után futva, miközben tesz egy megjegyzést arra, hogy de jó hogy én tudok kutyát sétáltatni. Majd mikor a kutya füle botját sem mozdította a behívásra, ilyet szólt: "menj akkor, majd elüt a kocsi abból majd tanulsz". Mintha ebből tanulna a kutya. Sajnos indulatos ember vagyok, nem tudtam megàllni szó nélkül. A minap a városban pedig egy erősebb típusú kutya(nem írok fajtát, nem szeretem az előítéleteket) póráz nélkül flangált, a gazdi nagynehezen rá tette mikor már indult volna a kutya felénk. Ebből a típusból volt mégegy esetünk 1 órával később. Aztán két kiskutya verekedett össze, mert a drága nagymama b*aszott megfogni a pórázt rendesen(vagy kutyát nevelni), így neki ment egy kutyusnak. Negyedik esetként pedig egy másik kutyu futott felénk szintén póráz nélkül, ekkor már felment az agyvizem, felajánlottam a gazdinak hogy veszek neki egy pórázt csak tegye már rá a kutyájára ha már nem neveli. Nincs problémám a póráz nélküli sétával, ha a kutya behívható, jól szocializált és engedelmes. Ha ezek nincsenek meg akkor arra találták ki a pórázt. Ezek egy napon történtek, kicsit besokaltam. Most szeretnék kutyát venni, előre rettegek, hogy ilyen felelőtlen férg*ek miatt lesz félős, netán megsérül.

Ti mit gondoltok erről? Nálatok is szakadt már el a cérna?



2018. júl. 8. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, zavar. A saját lehetőségeimhez mérten próbálok segíteni, ennél többet nem tehetek.
2018. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj, az ajtón kirohanó,ordító pincsit és a "ne félj nem bánt" gazdát kifelejtettem😀 Mondtam neki hogy nem félek, hogy a vizslámat megtámadja, de a pórázt azért rá tehetné. mert ha nem a nyugodt vizslám ment volna arra, hanem a fent írt erősebb típusú szocializálatlan kutya lehet ő járt volna rosszul.
2018. júl. 8. 18:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is falun lakok és nálunk is hasonló a helyzet. Valahányszor sétáltatom a kutyáimat, nincs olyan pillanat, amikor nem jön velem szembe egy szocializálatlan póráz nélküli kutya. Múlthéten egy nő rendesen kiengedte a tacskó kutyáját az én kutyáim után és rendesen nekünk támadt a kis vértacsi :'D . Ha nem szólok rá az idősebbik kutyámra ijedtében talán még meg is marja a kiskutyát és, akkor persze én lennék a hibás. Arról ne is beszéljünk, hogy az utcánkban van egy elhanyagolt labradorszerű kutya, aki minden nap kifut a gazdái lába mellett ha nyílik a kapu és szerencsétlent meg is értem, hisz be van zárva egész nap egy kicsi udvarra és csoda, hogy egyáltalán megetetni nem felejtik el. Szintén az utcánkban egy másik szocializálatlan és folyamatosan gyerekek által nyúzott (farokhúzás, fülcibálás) német juhász. Szintén sok energiával rendelkezik és ha netán kint sétálok, kutyával, azonnal nekünk támad és nem győzöm elállni az útját, hogy ne marja meg szerencsétlen beagle kutyáimat. Ha egyedül sétálok és összefutok vele az utcán, kezesbárányként viselkedik, de a sáros mancsaival felugrál rám és hiába szólok rá erélyesen mintha a falnak beszélnék. Azt tudni kell, hogy az én 158cm-emmel könnyen le tud teperni egy német juhász méretű kutya. Azt hiszem csak a puszta szerencsének, vagy a szorgos őrangyalomnak köszönhető, hogy még nem történt se velem, se a kutyáimmal nagyobb baj egy-egy séta folyamán.

Szörnyen bosszantó és legszívesebben az összes ilyen és ehhez hasonló "gazdáktól" elvenném a kutyát, de hát amíg a kutya nincs bántalmazva, vagy éheztetve és van tető a feje felett nincs nagyon mit tenni. :/

2018. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha engedélyhez lenne kötve a kutya tartás nem itt tartanànk:(
2018. júl. 8. 19:49
 5/13 anonim válasza:
100%
Nekem is van kutyám.Énis látom sokszor ,hogy póráz nélkül tartják a kutyájukat. Még falun rendben is van , ha szót fogad, hallgat a hívásra. Ráadásul nem sok autó van és kisebbek a veszélyforrások is. De városban , nagyobb településeken szerintem egyáltalán nem helyes, hiszen bármikor találkozhat egy olyan kutyával aki nem ilyen engedelmes, és nem ilyen szófogadó, és nagyobb esély van arra is hogy elütik illetve több a kocsi. A felelőtlen kutyatartók meg idegesítenek nagyon.
2018. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt hogy elszakadt a cérna mikor a 60kilos kutya nekem ugrott és a rotim vette le rólam a tulaj meg végig nézte és bocsika kiszökött. Meg mikor felrugtam a kutyát mer a lábamat tamadta szintén velem volt a rotim de kölyök volt nem igazán tudott segíteni és felakartak jelenteni meg elvitettni a kutyám mer felrugtam a kiszökött ebet mielött megharapott volna.
2018. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Zavar. Mert őmiattuk bélyegzik meg a normális, állatát kifogástalanul ellátó kutyást is.
2018. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Budapest, 15. kerület. Itt a szobacirkálók vannak szabadon, akik minden kutyának nekiugranak... Volt, hogy a kétsávos úton rohant át, hogy az én kutyámnak nekimenjen. A gazdinak csak annyi hozzáfűznivalója, volt, hogy nemszabad Drazséka.... Én pórázon viszem a kutyám, mert nagy és pont ezekért nem szereti a kisméretű kutyákat. De tele van a hócipőm, hogy a fifikegazdik tojnak figyelni a kutyájukra és én (meg a kutyám) sétálunk úgy, hogy folyton azt figyelem, mikor ugrik ki az egyik bokorból egy apróság :(
2018. júl. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

(#3-as hozzászóló volnék :D )

Sajnos ez Magyarország. Jó ha egyáltalán kap valami büntetést, az, aki bántalmazza az állatokat. Teljes mértékben támogatnám, hogy szigorú(!!) szabályokhoz legyen kötve a kutyatartás, de esélyünk erre kb annyi mint a pórázon látott kutyák száma (vagyis igen csekély mértékű). :'(

2018. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem erősen jobban zavar az, hogy bárhova lépek kutypiszok van szinte mindenhol. És megfigyeltem, hogy általában a kisebb kutyák gazdijai szedik össze, a Gellérthegy méretű meg ott marad. Múltkor láttam egy idős nénit valami bolonka méretű kis kutyával volt, és produkált két borsó szemnyit, a néni, hogy fel tudja szedni a botja segítségével letérdelt. Mire oda értem volna, hosegítsek a néninek már késő volt. Szépen összeszedte a szeretet csomagot, meg a másik 3 már kicsit megszáradt ökölnyit is ami ott volt a kiskutyájáé mellet.
2018. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!