Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem mer bejönni a kutyám, ha...

Nem mer bejönni a kutyám, ha nincs tárva nyitva az ajtó. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kettő kutyám van. A kisebbik nem mer bejönni, ha nincs teljesen nyitva az ajtó egyetlen szobába sem. Nem megszokott művelet, hogy falig kell nyitogatnom az ajtókat, így néha elfelejtem. Akkor nyüszít, hogy nem mer utánam jönni. A nagyobbik kutyám is megfigyelte ezt, és ő szokta kinyitni neki teljesen. Nem magának, mert ő is, és a kicsi is beférne. Olyankor nyugi van, csak annyit hallok, hogy csapódik az ajtó falnak. Be tudtam annak, hogy segít a kis társán. De vajon miért nem mer bemenni oda a kicsi, ahol nincs nyitva teljesen az ajtó?

A másik fele, ha bezárom azt az ajtót, vagy csak behajtom ahol épp bent vagyunk, akkor szintén az ajtóba áll, hogy nyissam ki, nyüszít, és remeg. Mindegyik szobánál ezt csinálja már kitapasztaltam. Egyedül a bejárati ajtó lehet bezárva.

Vajon ezt miért csinálja?


2018. júl. 8. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Aranyos a nagyobbik kutyád :))


Amúgy mert fél a kicsi, érzékenyebb lelkileg, vagy talán régen megijesztette - rácsapódott - egy ajtó. A kutyák megjegyzik az ijesztő élményeket is.

2018. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert engedsz neki. Amikor megtorpan, akkor szépen kézzel tuszkold át valahogy a félig nyitott ajtón. Néhány ilyen alkalom után rá fog jönni, hogy nem kell félnie tőle.
2018. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!