Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogom van mi baja...

Francia bulldogom van mi baja lehet a Royal Canin táppal?

Figyelt kérdés
9 hetesen hoztuk el a kutyust. Azt mondták nekem hogy Royal Canin Mini Starteren nőtt fel, mégis mióta hozzánk került nem szívesen eszi meg. Rendeltem neki Royal Canin Mini Startert,vettem Medium Startert, vettem Puppy Juniort és egyiktől sem volt túlságosan elragadtatva. Most 13. hetes. A lehetőségeket igencsak kimerítettem ugyanis már raktam mindent a tápjába de így se. Ha esetleg Friskies, Pedigree alutasakos kaját rakok a táp mellé az okozhat bármilyen problémát? (Olvastam sok posztban hogy ezek a tápok főleg reklámfogásnak készülnek nem minőségi tápnak.

2018. júl. 8. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ahelyett, hogy veszed a tápokat össze-vissza, meg kevergetsz bele minden szart, miért nem szoktatod le inkább a válogatásról?
2018. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként pedig a RC is minden, csak nem minőségi táp...
2018. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, a Royal Caninnal, hogy rengeteg kukorica van benne és kevés hús, az is csak valami nyesedék.

Én kipróbálnék a helyedben valami minőségi, magas hústartalmú tápot.

Mondjuk Brit Care, Carnilove, Taste of the wild.

2018. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 3. válaszadónak. Így már egy lépéssel közelebb leszek a végéhez. Amikor rendeltem a mini startert küldtek mellé egy 100g os wolf of wilderness tápot az véleményed szerint milyen lehet? De majd utánna nézek a tápoknak amiket mondtál.
2018. júl. 8. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A wolf of wilderness sem egy rossz táp, kóstoltasd meg a kutyával, ha ízlik neki, kipróbálhatod. Ha jó a széklete, szép a szőre, akkor kaphatja azt.


Nekem az nem tetszik benne amúgy, hogy nincs olyan tápjuk, amiben ne lenne csirke. Nyilván ez egy nem csirke allergiás kutyánál nem gond. Plusz az a "szárnyasfehérje" zavar. Ez nem hús, hanem valami melléktermék lehet, csak úgy jobban hangzik.


De pozitív, hogy gabona mentes és van benne hús is, nem csak melléktermék.


Tény, hogy a Taste of the wild jobb, de drágább is valamivel.

[link]


Ami még viszonylag olcsóbb, az például a Lukullus (nagyobb kiszerelésben 1000ft/kg)

[link]

Ez is kukorica, búza, árpa mentes, árához képest sok hús van benne.

2018. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A brit care-t mar meg is rendeltem. Utanna olvastam es nagyon pozitiv velemenyek voltak rola. Nem szamit az ar. Ugy vagyok a kutyussal hogy mindenbol igyekszem neki a legjobbat. Eddig nekem a volt tulaj azt mondta hogy RC-t adjak mert o azt adta es hogy az jo neki. De az allatorvos is mondta hogy nem szoktak szeretni a kutyak az RC-t
2018. júl. 8. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, egyik kutyánk nekünk is Brit Caret eszik, nagyon bevállt nekünk is. A másik kutyánk is azt evett egy ideig, neki problémás gyomra van, de nála is nagyon jó volt. (Vele azért váltottunk, mert sport kutya, és nem tudott eleget hízni a normál aktivitású kutyáknak való táptól)


Sajnos sok tenyésztő ajánlja a Royal Canint, a gazda meg persze, hogy hisz nekik. A mi tenyésztőnk is azt ajánlotta, csak mi akkor már tudtuk, hogy nem megfelelő táp.


Egyébként szuper gazdi lesz belőled, további boldog kutyás éveket kívánok :) !

2018. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. júl. 9. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!