Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kéne némi segìtség kutyaválasz...

Kéne némi segìtség kutyaválasztáshoz. Melyik legyen?

Figyelt kérdés
Maximum közepes méretű, könnyen kezelhető(első kutyás leszek), teljesen hobbi szinten. Nincsenek nagy terveim(agility, stb.). Napi kb. 2 óra sétát tudok biztosítani, illetve alkalomadtán be tudom magammal vinni a munkahelyemre. Kutyasulit majd meglatom. Menhely nem opció.

#kutya #kezdő kutyatartó #közepes méret
2018. júl. 9. 21:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

miért nem opció? csak kíváncsi vagyok...

kicsit kevés infót írtál le..lakás, vagy kertes házban lenne? családban van kisebb gyerek, vagy egyedülálló vagy?

2018. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
A bulldogok általában kis energiaszintű (kicsit lusta) kutyák, amúgy közepes termetűnek még spánielt, beagle-t ajánlanék, ismeretségi körben van pár, kedves, szelíd, bohókás kutyik. Esetleg vizsla, de azért őt jól le kell mozgatni (nyilván a többit is).
2018. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

Pedig igazán nagylelkű dolog lenne ha menhelyről vennél ki kutyát. Sokkal hálásabb, sokkal ragaszkodóbb kutyát kaphatnál! Nem mellesleg egy keverék kutya sem marad alul semmiben fajtatiszta társaihoz képest!

A menhelyes kutyák nevében is kérlek, ha úgyis hobbi szinten szeretnéd tartani és van lehetőséged rá akkor keress egy menhelyes kutyust.

Neki megmented az életét, te pedig biztosan nem fogsz csalódni és egy barátot kapsz majd társadul!

2018. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Oké emberek, nagylelkű és jó dolog a menhelyről örökbefogadás, támogatom is, de könyörgök, ha a kérdező leszögezi hogy nem szeretné, miért kell erőltetni?


Beagle és vizsla vadászkutya, rövidszőrű munkakutyák, nem ajánlom mert nagyon magas energiaszintjük van, előbbi nagyon makacs is.

Nekem is eszembe jutott a spániel is, belőlük is többféle van, a bulldogok is képbe jöhetnek, de azt nem mondtad hogy hol tartanád, kint, vagy legalább kinti-benti lenne? Mert őket csak kinti-bentiként vagy teljesen bentiként lehet tartani.

2018. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Törpeuszkár. Kifejezetten értelmes fajta.
2018. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
Ha menhely nem, akkor csakis bejegyzett kennelnévvel rendelkező, kutyához törzskönyvet adó tenyésztőtől...
2018. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Menhely nem opció, mert nem tudom honnan van a kutya es mire számíthatok tőle, nekem pedig első kutyás ként, ha nem is 100 %-osan, de körülhatárolható kutya kell. Nagylelkuseg ide vagy oda ez alaphangon is 10 év szóval nagyon nem mindegy. Garzon lakás, de közel a Városliget.


Beaglet biztos nem, nehéz eset, látom mit össze szenvednek vele az ismerőseim is.

2018. júl. 10. 04:45
 8/22 A kérdező kommentje:
Nyilván törzskönyvezett, itt sincs mas opció. Inkább fizetek a minőségert semmint, a közösen eltöltött idő felét állatorvosnál töltsem vagy valami ideggyenge jószággal szenvedjek. Irtam első kutyás leszek, élvezni szeretnem a kutya tartást, nem elvenni a saját kedvem tőle.
2018. júl. 10. 04:51
 9/22 anonim ***** válasza:
33%

Egyetértek veled kérdező, de sajnos hazánkban a tenyésztők közül sem mind szent, könnyen belefuthatsz lutriba-nem mindenhol van kölyökteszt.


Bármilyen fajta mellett is döntesz, 12 hetesnél előbb nincs értelme elhozni, mert akkor még nem látszódnak a kölykök vonásai, jelleme, 12-14 hetes korban jobban meg lehet határozni, melyik lesz jó vadász, terelő, vagy melyik a kicsit melákabb kutya.

2018. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Angol cocker vagy cavalier king charles spániel? A cavaliernek kisebb az energiaszintje, de mindkettő jófej kutya.

Vagy törpe/közép uszkár?

A bulldogokat nem ajánlom. Drágák és betegesek, bár tény, hogy jó társak.

2018. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!