Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utálnak a kutyáim, mert...

Utálnak a kutyáim, mert "piszkálnom" kell őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most aztán ránk járt a rúd. Az egyik kutyámat pár napja ivartalanították, és kis kutyapelus mellett döntöttünk. Teljesen jól van, csak nyalogatná a sebet, és utálja, hogy kenegetnem kell neki napi 2x. A pelus csak éjszaka van rajta, amikor nem tudom szemmel tartani. Utálja, hogy állandóan rá kell szólnom, de mégjobban, mikor reggel, és este kenem neki. A másik kutyánknak fülgyulladása van, és egyenesen irtózik a cseppektől. Állandóan elszalad, és azt is hogy belecsepegtessünk, vagy csak belenézzünk is lefogással tudjuk véghez vinni. Egyszerűen utálnak a kutyák, pedig mi csak jót teszünk. Orvosi utasításra cselekszünk. Mikor békélnek meg? Most én vagyok a szemét a szemükben, aki csak piszkálja őket. Még szerencse, hogy itthon vagyok varratszedésig, azaz jövőhét hétfőig. Ha a fülgyulladás nem javul, akkor termétszetesen tovább!
2018. júl. 10. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

MIkor békélnek meg? Rögtön utána, ha játékra hívod, vagy nasit adsz nekik. A kutyának 1-fél perces memórája van, mindent amit tanul, azt kondicionálással tudja.

Ennek hála, hogy igencsak rövidtávú a memóriájuk, a jelenben élnek, nem tartanak haragot.

Azt viszont megtanulta mindkettő, hogyha a kezelés ideje következik, máshogy közelítesz feléjük (figyeld csak meg) és "esemény" lesz.


Alapvetően nem természetes a kutyának, hogy a fejét fogdossák, ha engedi, mindenképpen jutalmazd meg, a másik szintén, a nyalogatással, gyógyítgatná magát, ezt tiltani nem igazán érdemes, vagy szidni érte, révén, hogy természetes viselkedés. Próbáld meg valami pozitívhoz kötni mindkettőnél a kezelést, az ivartalanítottra meg praktikus lene valamit rakni szerintem.

2018. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

"A kutyának 1-fél perces memórája van." Dehogyis, honnan szedsz ilyet?


De az igaz, hogy utána jutalmazd, szeretgesd őket, akkor engesztelődnek azért.

2018. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem utálnak. Szimplán csak elkerülni akarják a számukra kellemetlen beavatkozást.

Nem pelenkát kell egy kutyára tenni, ha a nyalogatást, sebpiszkálást akarja az ember kivédeni, hanem pl egy méretének megfelelő pólót. Akár egész napra. Így nem kell szólogatnod.

2018. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos most nekem is kennem kell a kutyám fülét naponta, így átérzem a helyzeted. Én úgy szoktam, hogy amikor nyugodtan ül és engedi magát, akkor folyamatosan dicsérem, simogatom, és ha kész vagyunk jutalomfalatot kap dicsérettel. Természetesen ő is utálja a procedúrát, és látom rajta, hogy gyanakszik rám. :D Mikor látom, hogy nagyon gyanakvó, akkor odamegyek és játszok vele, vagy adok neki valami finomságot, hogy lássa, hogy nem mindig csak piszkálni akarom.
2018. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem haragtartóak a kutyák. Bármi pozitív jön utána, egyből megbocsát...


Szóval ha sok-sok pozitív inger éri, nem az marad meg benne, hoyg mindig szekálod.


AMúgy meg meg kellene tanítani, hoyg tűrje el, ha "dolgod van vele".


Pitem van, és utálja a fülpucolást (hajlamos a fülgyulladásra). Lefogás nélkül tűri, mert muszáj. Látszik, azt lesi, mikor léphet meg végre, és ha elfordulok, laposkúszásban le is lép, de ha visszaparancsolom, akkor jön.

Szóval kicsit többet foglalkozz velük, mert sosem tudhatod, mikor kell valami S.O.S beavatkozás (pl belelép valamibe, ami fáj neki), amikor muszáj engedelmeskedni.

2018. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem kutyapelenka kell, hanem vagy gallér és akkor nem kell piszkálni, szólogatni, vagy a póló amit írnak, attól függ, mennyire kell vigyázni a sebre.

Furcsa mert nekem már több kutyát, cicát ivartalanítottak, és még gallér se kellett rájuk, csak akkor, ha a varratot tépkedni akarták.Én csak akkor tettem rájuk gallért a biztonság kedvéért, ha nem voltam otthon.Azt sokkal jobban eltűrték, pár perc alatt megszokták, még enni-inni is megtanulnak benne.

A lefogás nem jó, meg kell szokatni a kutyát, hogy a kezelésre álljon meg.

Ha kiskorától neveled őket, ez nem nehéz.Nekem csak a felnőttként befogadott és lelkileg beteg, bántalmazott kutyáimmal volt ilyen gond, hogy nem áll meg, elszalad, sőt haraphat is eleinte.Én nem lefogtam ha kezelni kellett, hanem van az a textíl Trixi szájkosár, azt rátettem és nyakörvet, pórázzal kikötöttem valahova, és szépen beszéltem hozzájuk, simogattam míg kezeltem szemét, fülét, stb.

2018. júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

6os: mikor egyszer valami felvágta a kis tappancsát, akkor nagyon szépen első szóra minden menekülés nélkül hagyta, hogy lekezeljem, és utána az orvosnak is megmutattam, aki meg is dicséret, hogy szépen fertőtlenítettem, és szépen kötöztem be. A fülét nem hagyja egyedül. Nem morog, nem vicsorog csak eliszkol. Ha eréjesen rászólok persze visszajön, csak elrántja a fejét sajnos :/

2018. júl. 10. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém sem szereti az ilyen nyaggatásokat (fülcsepp, tabletta, oltás) csak ő olyan hisztis és durcás tud lenni hogy utána se játszani, se enni nem akar semmit. Én is azt hittem hogy meg fog útálni érte és a nehezen kialakított bizalomnak oda, de miután meggyógyult és abbamaradtak a kezelések minden ment a régi kerékvágásban, pedig ő is menekült előlem mikor meglátta a fülcseppes üvegcsét nálam.
2018. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!