Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt, aki teljes munkaidőbe...

Van itt, aki teljes munkaidőben dolgozik és tart kutyát? Mennyire kivitelezhető ez?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
mit értesz az alatt? hány óra ?
2018. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagyrésze teljes munkaidőben dolgozik. Furcsa is lenne, ha csak az tarthatna kutyát, aki mindig otthon ül.

Tökéletesen kivitelezhető, ha rászánod az időt és a törődést.

2018. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többnyire teljes munkaidőben dolgoznak (az ugye 8 óra). Azok is, akik tartanak kutyát.
2018. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

attól függ ! ez így elég kevés.

hány órát lennél távol ?

hány órát tudnál vele lenni?

milyet szeretnél ? kistestű vagy nagy ?

udvaron lenne vagy házba ???

2018. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem van 1 kutyám kint és van egy bent

a kinti (labrador) termeszetesen elvan amig dolgozok 8 órába. reggel kap enni és elvan míg haza nem érek.

a benti (csivava) ő is elvan a szobámba reggel kap enni + kutyakekszet + játékai + van bent egy pelenka neki ha nem bírná ki. . és elvan 8 órát egyedül de végig alussza álltalába. haza érek meg írány séta.

2018. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Lakásban SZERINTEM semmenyire. Ha pl 8-4 ig dolgozol és tegyük fel fél óra az út, akkor a kutya 9 órát van egyedül heti 5 alkalommal. Ez nyilván sok de van olyan kutya, aki simán kibírja. Viszont ehez reggel is le kell fárasztani és munka után is, kb 1-1 óra (jobb esetben) Plusz a minden napi szellemi fárasztás és tanulás is hozzájön. Ergó felkelsz 5kor, elviszed sétálni majd mész dolgozni, hazaérsz 4re, elmész vele sétálni 5-fél6ig. Otthon még tanítgatod kb 6ig. És este még 1x minimum le kell vinni egy eü sétára. Ha 8 órát szeretnél aludni akkor 6-9ig van még 3 órád a mindennapos dolgokra. És ez minden nap 10-12 évig. Nincs olyan, hogy meló után még beültök kávézni, mozizni. Betegen is neked kell levinned, akkor is ha az ajtóig alig bírsz elsétálni.

De ha ez neked nem okoz gondot, akkor nem probléma, nekem tuti nem menne.

2018. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
A teljes munkaidő és a kutya általában megférnek együtt, ha nem túl nagy a kutya mozgásigénye. Pl Huskynál ez nem kivitelezhető. De a "teljes munkaidő - panel - kutya" már nem annyira.
2018. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes állásban dolgozom (bár pénteken csak kettőig), és van kutyám.


Röviden kivitelezhető. Hosszabban: én egy akkor 7-8 hónapos kutyát fogadtam örökbe (fogadtunk örökbe a férjemmel) LAKÁSBA, tehát már nem volt kisbabakutya, a szobatisztaságot is egy nap alatt megtanulta. Másfél éve van nálunk, akkor a férjem még kevesebbet dolgozott, mint mostanában, jobban megosztottuk a "terheket", de az utóbbi fél évben a hétköznapi teendők jó része rám marad (ami amúgy nem baj, de ez is fontos kérdés, hogy egyedül viselnéd-e gondját; teljesen más az, ha mire hazaérsz mondjuk csajod/pasid/férjed/feleséged már megsétáltatta a kutyát, vagy fel tudjátok osztani a reggeli sétát, esetleg van, aki közel lakik a munkahelyéhez, nap közben is haza tud ugrani stb.)


Vegyük azt, hogy egyedül vagy. Én általában 6kor kelek (ha több a reggeli teendő, akkor fél6). 7ig ébredezem, kv, reggeli, aztán indulok a parkba egy jó egy/másfél órás sétára. Ebben van pórázas, póráz nélküli, labdázós, tanulós rész vegyesen. 8-fél9 körül hazaérek, gyors rendbeszedés, és 9-re (általában késve - ez is mák, h nálunk ebből nincs gond) beérek dolgozni. Heti egyszer reggeli kutyasuliszerűség is van, itt szocializálódik , más kutyákkal ismerkedik (neki ez sajnos problémás). Fél5ig dolgozom, de van, hogy kicsit hamarabb lelépek, negyed6ra legkésőbb otthon vagyok. Azonnal leszaladok vele pisilni egy rövid körre, esetleg eljön velem a bolta (kb fél óra). Vissza haza, vacsizok, elpakolok, esetleg mosogatás ilyesmi (így nyáron sokági el lehet ezt tolni) és olyan 7 körül elindulok vele egy nagyobb sétára. Ez általában szintén egy- másfél óra, vagy megint park, vagy csak pórázas szaglászós jó nagy barangolós séta, hangulattól, kedvtől függ.

Tehát 8 körül hazaérek, és akkor már csak pihenünk, sorozatozunk, olvasunk, fekszik mellettem. Este 10-11 között még leszaladok vele egy pisire, és alvás.


Látható, hogy hétköznap sok szabadidőm nem marad a kutyázáson kívül, de én élvezem vele tölteni az időm. Mert amúgy mit csinálnék? FB, tv-sorozatbambulás. Nem mondom, hogy mindig egyszerű, van, hogy a hátam közepére se kívánom, de aztán ez az érzés elmúlik, mert kutyázni egyszerűen jó. Hétvégén sokkal szabadabb a dolog. Ha lustálkodunk, ő is lustálkodik velünk, de van, hogy egész hétvégén kirándulunk, és még hétfő délután is fáradt. Néha (kb heti egyszer) a munkahelyemre is behozom.


Azt mindenképp tudnod kell, hogy munka után első a kutya. Ahogy korábban is írták. Nincs sörözés a haverokkal, vagy mondjuk egy kis vásárolgatás a plázában (remek program :D), mert a kutya vár haza. Reggel nem lehet elaludni/lustálkodni, mert aztán egyedül hagyod vgy 8-9 órára és unalmában lebonthatja a lakást. Szóval óriási felelősség, és érdemes áttekinteni, hogyan néz ki egy kutya nélküli napod, mennyit jársz el, mennyire vagy szociális, milyen a munkahely, kell-e túlórázni (nálam szóba se jöhet :D), tudsz-e esetleg home officeozni, be tudod-e vinni néha magaddal stbstb. Remélem, segített a kisregény, mert már lekopott az ujjam.

2018. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenféle tapasztalat érdekel, nem akartam konkretizálni, nem volt még kutyám, egyelőre önkénteskedéssel szeretnék kezdeni az egyik közeli menhelyen, aztán hogy lesz-e ebből több is, azt még nem tudom, de addig is érdekelnének a tapasztalatok.
2018. júl. 10. 16:54
 10/12 anonim ***** válasza:
8 óra vagyok bejelentve és az össz órám számai is úgy jönnek ki mintha 5 napot 8 óraba dolgoznék kis túl órával. A valóságban úgy néz ki hogy 1-2 napot dolgozok 11 órába szünettel együtt és egy napot itthon töltök. Mivel kinti kutyám van így nem kell aggódnom az ürítések miatt. Van hogy munka előtt futok vele de amúgy megszokta hogy ha reggel elmegyek akkor este jövök haza és nincs séta, ha reggel nem megyek sehova akkor délután már készül a sétára. Persze a melos napokon is van este egy kis játék vagy tanulás de szapad napjaimon vannak jobban a közös programok, kirándulások. A sétát is több órásnak kell elképzelni.
2018. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!