Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt a víz a bolha elleni...

Árt a víz a bolha elleni cseppnek?

Figyelt kérdés
Megfűrdettem a kutyát és nem száradt meg teljesen mikor a bolha elleni cseppet végigkentem rajta.És nem döglöttek meg a bolhák,lehet ez a víz miatt?Előtte is bekentünk 2-3 hónappal és akkor jó volt,de akkor nem volt vizes.
2008. nov. 1. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha Frontline vagy Advantix a csepp, akkor a víz miatt nem használt. Ezeket különben nem kell "kenni", csak a tarkójára és nagy testű kutya esetén a gerincén 2-3 helyre kell cseppenteni a száraz bőrre- nem a szőrre.
2008. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha spot-ont akarsz használni, akkor a kezelés előtt és után 2 napig nem lehet a kutyát megfürdetni, de utánna a hatást már nem szokta jelentősen befolyásolni.
2008. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan bolhás a kutyád, javaslom Frontline spray-vel befújni, amitől azonnal kiesnek belőle, aztán lecseppezni (és jól elolvasni a mellékelt tájékoztatót, mert feketén-fehéren ott van, hogy az első napokban a víztől hatását veszti!).

Mellesleg ha rendszeresen bolhás a kutya, akkor meg kellene tudni, hol szedi össze, és valahogy megakadályozni, mert az nem állapot, hogy pár havonta egy ideig nem bolhás, amúgy meg állandóan. A cseppeket pedig javaslom havonta alkalmazni, már csak a kullancsok miatt is. Tudom, hogy nem olcsó, de a kullancs csúnya dolgokat terjeszt, amik ráadásul költségesebbek is lehetnek, mint a cseppek.

2008. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az volt a baj h utána fürdettem hanem h előtte és még nem volt száraz teljesen!
2008. nov. 2. 16:27
 5/7 A kérdező kommentje:
A "baj" h kertes házban lakunk szóval nem tudjuk megállapítani h honnan szerezheti mert a kerten belül bárhonnan,mindkét szomszédunkban van 1-1 kutya,a környékünkön sok macska és van nekünk is kettő de ők meg nem bolhásak.
2008. nov. 2. 16:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja egyébként azért köszi de tudom h h kell használni.
2008. nov. 2. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is bolhaproblémáink vannak, egyszerűen kiírthatatlannak tűnnek, már egy csomó pénzt elköltöttem Frontline spotra, Advantixra,Prac-ticra, havonta kezelem a németjuhászomat és a tacskómat és mégis vakaróznak. kerti kutyák, az egész kertet mégsem fújhatom be bolhaírtóval?!!! A nyakörv sem ér semmit szerintem !
2008. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!