Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szocializálása. Mit...

Kutya szocializálása. Mit tehetek, ha a kutyám (csak pórazon) össze- vissza ugrál ismeretlen kutyával találkozáskor? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Három hónapja hoztuk el a kutyusunkat egy menhelyről. Egy év körüli kan kutyus semmitsem tudni az előző eletéről. Még nagyon kis kölyökként viselkedik, amivel önmagában nincsen baj. Sokmindent most tanulunk, jó eredménnyel. Az ismerkedés megy nehezen,vagyis inkább én nem tudom kezelni a reakcióját. Ha ismeretlen kutyával találkozunk futtatóban, akkor nincsen semmi gond (mindig baratságos,nem agresszív, beilleszkadik a csoportba). A pórázon setálás is egészen jól megy már, figyelmen kívülhagyja a kutyákat ha 1 méternél távolabb vannak (vagy hirtelen megáll szemléli őket, de mikor indulásra szólítom fel jön tovább). A problémás helyzet akkor van,ha közös megegyezéssel összeszagoltatnánk őket porázon. Ekkor sem lép fel agresszívan, csak elkezd ugrálni, szökellni össze- vissza. Semmilyen vezényszóra nem reagál (ül, fekszik) pedig poráz nélkül 4 méterről is végrehajtja. Nyílván megértem a másik kutyatulajdonos esetleges aggályait. Másrészt az idegen kutyát,aki egy kis szaglászás után el akarná dönteni szimpi-e vagy sem a kutya(ám), ehelyett beleugrál a képébe. A kutyusom 8 kg, a viselkedése független a kutya korától, nemétől és méretétől. Ugyan így reagál egy fél kilós yorkira, és egy nagytermetű labradorra is. Egyenlőre nem volt erre agresszív válasz,de nem szeretném megvárni, hogy odáig fajuljon. Mert az senkinel sem jó, a gazdiknak sem, a kutyáknak sem. Gondoltam egy készségesen segítő gazdival gyakorolhatnánk. Viszont ez a reakció csak első talalkozásnál fordul elő. Annyi kutyát pedig nem hiszem, hogy le lehetne "szervezni" mire megtanulja. És igazság szerint fogalmam sincs, hogyan kezeljem ezt a viselkedését.

Nem szeretném,hogy emiatt magányos legyen, sokkal jobb lenne társaságban sétálgatni, de így kevéssé alakul ki a második találkozás gondolata.

A segítségeteket előre is köszönöm.



2018. júl. 11. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Pórázon nem engedünk össze kutyákat. "A póráz végén ott van a biztonságot jelentő gazdi és ezzel minden kutya tisztában van. Gyakran az amúgy visszahúzódóbb, nyugodt jellemű kutyák is merészebben viselkednek pórázon, mert tudják: bármi történik is, a gazdi majd megvédi őket. A póráz elveszi a menekülés lehetőségét és sok kutya ezt a helyzetet sarokba szorított szituációnak éli meg. Bizonytalanabb kutyák gyakran mintegy megelőzésként agresszívan kezdenek viselkedni, így védekezve egy esetleges probléma ellen."


Felejtsd el a pórázos összeszaglászást, inkább vidd el mindig kutyafutattóba, kezdj el vele kutyasulit, ott is sok kutya van.

2018. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hivja játszani a másik kutyát. Ha annak meg ez terhes, majd rámorog. És az utolsó előtti mondatod: az a kutya, amelyiknek van gazdája, nem magányos. Ha sokat erőlteted a kutyatársaságot, akkor az a kettőtök kapcsolatán meg is fog látszani. Játssz vele minél többet, menjetek kirándulni, csavarogni. 2 hétben egyszer, bőven elég neki ha idegen kutyákkal játszik.
2018. júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Kedves Első! A pórázos összeszaglászást a lépcsőházunkban élő kutyákkal engedem csak neki. Mivel ott nem minden esetben tudjuk megtartani az 1 métert, amikor még hidegen hagyják más kutyák, ezért egyszeri összeismerkedést jobbnak látom (amennyiben a másik kutya vagy gazdájának nem gond), mint, hogy nap, mint nap ugráljon eszeveszettül a lépcsőházban, mert ismerkedni akar.

Futtatóba heti 2- 3 alkalommal járunk, a közelünkben lévő kutyaiskola órarendjét egyenlőre nem tudom összeegyeztetni a mindennapjaimmal. De ősszel mindent elkövetek, hogy változzon a helyzet.

Kedves Második! Tiszteletben tartom a meglátásod, miszerint a kutya- gazda kapcsolatnak árt a túlzott kutyás közeg. (Én is hasonlóképpen gondolkodtam, és az előző kutyusomra igaz is volt.) Viszont nála másként érzem. Sokkal kezelhetőbb, szebben sétál, engedelmesebb mikor tölt időt a futtatóban kutyákkal. Van, hogy pont úgy jön ki a lépés, hogy egyedül vagyunk pár hétig a futtatóban. Ami jó, mert tudunk tanulni, viszont otthon és az utcán nem fejlődés látszik és sokkal feszültebb olyankor.

A futtatóban kutyákkal vagyunk együtt időnként kergetőznek, birkóznak. De húszon párperc után már az én társaságomat keresi. (Labdázás, frizbi, a már tanultakat is végrehajtjuk így ingerrekkel teli környezetben).

2018. júl. 15. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!