Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ónémetjuhász is alkalmas?

Ónémetjuhász is alkalmas?

Figyelt kérdés

A jövőben németjuhászt szeretnék venni és járni akarok majd vele agilityre meg mantrailingre vagy valamire ahol használhassa az orrát és az lenne a kérdésem hogy az ónémetjuhász is használható ilyen célra?

Vagy kevésbé?

(Mivel tetszik az ónémetjuhász fajta is)


2018. júl. 11. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Az ó németjuhász a németjuhász rokona,vagy ugyan az a faj. Agilitire sok sportra,bármelyik faj még keverék is alkalmas rá
2018. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmas persze.
2018. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen tudom hogy keverék is alkalmas hiszen most is van keverékem akivel itthon agilityzünk hobbi szinten


Az érdekelne hogy ugyan olyan alkalmas e pl nyomkövetésre mint egy munkakutya

2018. júl. 11. 12:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mit nevezünk Ónémetjuhásznak. Mert hivatalosan, ez bármelyik hosszabb szőrű NJ lehetne, akár egy rövidszőrű alomba besikerült is, szóval teljesen ugyanaz a fajta. Ugyanúgy alkalmas rá.
2018. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
MAntrailing kifejezetten jó lehet, agilityre figyelj, hogy DP-nek még csak a gyanúja se merüljön fel (ha jót akarsz magadnak, nem Magyarországon veszel magadnak német juhászkutyát).
2018. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
85%

Nekem hosszűszőrű németjuhász volt, fajtagyőztes szükőkkel. Az ó-német annyiban különbözik hogy a lábújjai között is szőr van és ez télen problémás mert beleragad, belefagy a hó és csúszik a tappancsa.

Kiképzésre bármilyen kutya tökéletes fajtától függetlenül, de ha munkavizsgát akarsz vele tenni a németjuhászt javaslom, fantasztikus természete van, nyugodt, jó munkabíró, hűséges, kiegyensúlyozott és nagyon okos.

Sok dolgot nem is tanítottam neki, a vérében volt pld hogy a gyerek közelébe nem engedett idegeneket.

Ha kölyköt veszel tudd hogy az egészséges étel mellé táplálékkiegészítőt kell venni. (kalcium d vitamin foszfor)

2018. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kölyköt akarok venni,néztem egy tenyésztőt is aki nem is olyan drága és minőségi kutyái vannak Ukrajnába van de a behozatalt nem hiszem hogy megtudnám oldani igy marad Magyarország

Vizsgát is szeretnék majd vele

2018. júl. 11. 18:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Agilityre gyakorlatilag alkalmatlan a show vonal nagyrésze, de még a munkavonal is. Ezek zömök, stabil, erős kutyák, az agilityhez nem ez kell. Ónémetből pedig tudtommal nincs is munkavonal. A mantrailing nagyon jó döntés lehet, én azt tapasztalom a saját kutyámnál, hogy a szagok a mindenei, a kitartása valami fantasztikus, ha keresni kell. És ezt többnél is tapasztaltam.


De komolyan, az agilityt hanyagold. A diszplázia gyakorlatilag garantált a fajtánál akárhonnan is van a kutya, mivel érdekesen öröklődik, nem igazán tudják kiszűrni sem. Eredményeket pedig a testfelépítése miatt sem fog elérni. Lefoglalja, tény, de én hanyagolnám, és hanyagolom is.

2018. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ónémet juhászkutya.Ahogy farkaskutya sincs, mint kutyafajta.

Hosszú szőrű német juhászkutya van.Mivel kedveltek, már egyre többen tenyésztik a hosszú szőrűeket is. Pár éve törzskönyvezik is őket.

Sajnos, egyre több nj -nél jön elő a CEC. Ezért az agilityt hanyagolnám. A mantrailing remek sport számára. Nyomkövetésben is pl világbajnokságot is rendeznek.

Egyszóval a szőrös nj-t ugyanúgy lehet tanítani, mint a normál szőrűeket. Egyedül az adott kutya képességei szabnak határt.

2018. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van lehet az agilityt hanyagolom majd mivel szoktam versenyeket nézni és ott se szoktam látni németjuhászt


Valami egyéb sportot tudtok még ajánlani?

2018. júl. 12. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!