Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Miért? Mopsz, csivava vagy jack russel terrier? (Közvélemény kutatás)

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdem. Köszönöm!

2018. júl. 11. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Nekem külsőre akárhányan is szavaznak le, hogy nem küllemet kell nézni, de a jack russel egyáltalán nem tetszik.

A csivava meg nem egy olyan kutya számomra megint amit örömmel tartanék. Oké, ha nálam van kicsi kora óta biztos szeretném őt, de így magamtól nem választanám.

Nálam a mopsz a nyerő. Nem annyira padlócirkáló mint a csivava, és agresszív csivavavával nagyon sokat találkoztam, mopsszal egyel sem. Igen, nevelés kérdése, de attól még ez a tapasztalat. :D

Igazából egyiket sem tartanám, de a legédesebb és számomra leginkább szimpatikus személyiséggel a mopsz rendelkezik. Bár tény hogy folyton pukizik és röfög csórikám. :D

2018. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nagytestű párti vagyok, de a három közül a jack russel a nyerő!
2018. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Mindhármat elfogadnám, de ha egyet kéne választani, akkor csivava :)


Szeretem a kistestű, rövidszőrű kutyákat.


A jack russel pörgős, energikus, nagy mozgásigényű fajta, kemény dió tud lenni, de ez egyedfüggő is. Ismerek nyugisabb és energiabomba jacket is. Egy nyugodtabb, közepesen nagy mozgásigényű jacket szívesen elfogadnék.

Negatívum: nagy mozgásigény, önfejűség


A mopsz nagy bohóc, nagyon jófej kutyák. Mindenkit imádnak. Mozgásigényük mérsékelt, de itt is vannak duracell egyedek. Ha nincs 12 kilóra felhízlalva (sajnos sokak szerint csak a kövér mopsz a mopsz...) és rendszeresen mozgatják, akkor bírja a nagy sétákat, kirándulásokat. Egy hosszabb orrú mopszot örömmel bevállalnék.

Negatívum: betegségekre való érzékenység


A csivava igazi mini házőrző, idegenekkel bizalmatlan, zárkozott. Mozgékony és hosszú életű fajta. "Kis testben nagy lélek" nagyon igaz rájuk. Gazdacentrikusak, nagyon ragaszkodóak, hűségesek, kimondottan simulékonyak (szeretnek az emberhez bújni).

Negatívum: ugatósság, kisebb egyedek törékenyek

2018. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Jack Russel. Alapból szimpatikus fajta, szeretem a pörgős, intelligens, lelőhetetlen kutyákat. Csivavát nem szívesen tartanék, maximum valami szívósabb keverékét. Mopszot semmiképp, beteges, hörgős, jóformán semmi nincs meg benne amit egy kutyában keresek.
2018. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Hát egyik se kéne, ha hozzámvágnák se.

De ha már muszáj akkor inkább JRT. Abból is valami kotorékozó tenyésztőtől

A másik kettő egyszerűen borzalmas.

2018. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Egyik sem.


Mopszot a rossz légzése miatt soha nem mernék bevállalni.

A JRT hozzám túl pörgős lenne nekem, lévén, hogy terrier.


Szóval ha muszáj választani, akkor kizárásos alapon a csivava. De ha küllemre megyünk, akkor abból is az őzike fejű.

2018. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Első körben nem szívem csücske, egy kistestű kutya sem. Ha választanom kellene a három közül akkor Jack Russel.

A Mopsz túl beteges, a tömpe orra miatt hajlamos a légzőszervi megbetegedésekre, az orrán a redők pedig a bőrbetegségekre, a szembetegségekről nem is beszélve. Nem túl egészséges fajta.

A Csivava túl pici, nem tudnék vele mit kezdeni. Nehéz jó tenyésztőt találni, pedig hajlamos az idegrendszeri problémákra, és az allergiára.


Szóval egészség esztétikum szempontjából is Jack Russel.

De természetesen ez egyéni vélemény. Mindhárom fajta aranyos, egyszerűen csak nem nekem való igazából egyik sem.

2018. júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!