Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem a kutyám nyakörvére...

Vettem a kutyám nyakörvére bilétát viszont most minden mozdulata csilingel, ami kicsit megzavarja őt. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

2018. júl. 11. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
mit? A miénk simán megszokta, maximum leveszed otthon ha nem szökős.
2018. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt, hogy hogyan kerüljön fel úgy biléta a nyakörvre, hogy nem csörög rajta
2018. júl. 11. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
szerintem nem kivitelezhető, bárhogy, bármilyen nyakörvre teszed, csörögni fog.
2018. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Egy idő után megszokja majd. A miénk még élvezi is, mikor megrázza magát és csörög. :D
2018. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a nyakörv azon részére, ahová a biléta hozzáütődik, amin a "csilingelni" tud, ragassz, erősíts valami olyat, ami tompítja a hangot.

Én eleinte szék lábára való filc anyagból vágtam egy darabot: nálunk probléma megoldva. Biléta van, csengés nincs.

Textil, vagy bőr nyakörvre meg úgy tedd föl, hogy amikor megrázza magát, akkor a textilhez, bőrhöz, vagy a kutyus nyakához tudjon csak ütődni a biléta. Kikísérletezed, milyen hossz kell, lehet, elég pl. egy második kulcskarika. Vagy magát a bilétát "foglald gumi, vagy szilikon-keretbe: pár forint és néhány mozdulat az egész. Tegyél szilikondarabkát a csilingelő részre. Csak találsz valami módot, hogy egyikőtöknek se legyen zavaró a dolog. Idővel csak megszokja akár a csilingelést is.

A szomszédom kutyája a villogós nyakörvet nem fogadta el 2 év kínlódás, "szoktatás" után sem. Engedelmes, jólnevelt, viselkedése tökéletes...de amint meglátta, hogy azt a nyakörvet akarták rátenni, egyszerűen "megbolondult", tiltakozott, vicsorgott, szinte sokkot kapott tőle.

Úgyhogy a kutya gazdija továbbadta másnak a cuccot.

2018. júl. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!