Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak egy oltása van...

Kiskutyámnak egy oltása van viszont szeretnénk kirándulni. Mehetünk vele? Egy hét múlva lesz a következő oltása

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kettő lenne se mehetnél. Az oltási sor vége után egy héttel lehet biztonságosan sétálni.
2018. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Csak ha kézben tartod végig vagy kis szállító boxban. Amíg nem voltak meg az én kis vakkancsom oltásai, addig lakáson kívül a földre egy másodpercre se tehettem le; orvosnál is betették szállító boxba amíg a "bátyját" vizsgálták. Ergo, amíg nem volt meg minden oltása addig otthon kutyapelenkát használt és ha A pontból B-ben kellett mennünk, akkor kézben vittem el (ami nem volt nehéz, mert babaként kb 2 kilós volt. :) ).


Mondjuk vannak, akik ezt nem igazán tartják be - nulla oltássalvagy a sorozat alatt viszik kedvencüket futtatókba vagy sétáltatják - én nem mertem volna, meg a doki külön kihangsúlyozta, hogy tilos, de ahány ház, annyi szokás.

2018. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném. Amúgy veszettség nélküli nélkül, az utcára se vihetnéd ki.

Ahhoz, hogy egyáltalán kimenj vele és legyen valami védettsége, legalább 2 kombináltnak és 1 veszettségnek meg kellene, hogy legyen.(+ 1 hét) Tehát legalább 3 oltásának kellene, hogy legyen.

2018. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit vitatkoznék. A veszettségen kívüli oltások nem kötelezőek a kutya számára... A gazdin múlik, hogy beadatja-e vagy sem. Nyilván egy felelős gazdi igyekszik megóvni minden betegségtől a kedvencét.
2018. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. A veszettség elleni oltás 3 hónapos kortól kötelező, a betöltött 3 hónapos kor után 1 hónapon belül kell beadatni!
2018. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a veszettségen kívüliek nem kötelezőek, de mivel a kérdező arról írt, hogy megvan egy oltása és még jön hozzá, feltételeztem, hogy elkezdte az ajánlott kölyök oltási programot, tehát a kombináltakat is beakarja adatni. Az meg úgy néz ki, hogy 3 kombinált és 2 veszettség 1 éves korig. (+ rendszeres féreghajtózás) Van, ahol még pluszokat is adnak, de ez az alap, amit szoktak adni.


Ha már oltatja a kutyáját, gondoltam azért teszi, hogy ne legyen beteg az állat. Tehát szerintem, amíg nincs meg legalább 3 oltása, ne vigye magával idegen helyekre.

2018. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!