Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan akinek szaporítótól...

Van olyan akinek szaporítótól van a kutyusa?

Figyelt kérdés

nekem van 1 éves csivavam. akkormeg nem voltam tisztaba a szaporító és a tenyésztő közötti külömbséggel....

kiskoraba nagyon beteges volt.. hasmenes,megfázás...sokat hordtam orvoshoz.

már most hálistennek nincsennek bajai. egyedül a fogat kell majd húzni ami nem esett ki meg a hátsó lábai állnak furán. amit olvastam csivava fajtabetegség .

van olyan akinek szinten szaporítótól van a kutyusa és már több éves?

félek e miadt nem fog sokáig élni hogy nem tenyésztőtől van.....:(

a külömbség pedig ha valaki nem tudná --->


[link]



2018. júl. 12. 14:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%
Az én kutyám is sajnos szaporítótól van. Úgy kaptam őt, nem volt más választásom. Szerencsére nem beteges egyáltalán. Csak jóval kisebb lett az átlagnál. Ha lesz másik kutyám azt biztos menhelyről hozom el, esetleg tenyésztőtől. 3 éves. Nem biztos, hogy kevesebb ideig fog élni a kutyád, ez sok mindentől függ.
2018. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
61%
Német juhászkutyám van, 7 éves, demodex atkás, szóval örök életében hatalmas odafigyelést igényel, allergiás, érzékeny a bőre. Soha többet szaporítótól, főleg ilyen népszerű, elcseszett fajtát.
2018. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%

A csivaváknak van 3 fő fajtabetegségük:

-légcsőszűkület

-patella-ficam

-fog problémák


A legtöbb csivavánál, az idő múlásával legalább az egyik jelentkezik. A patella-ficamra van szűrés, ezt a tenyésztők megcsináltatják, mivel öröklődik. A másik kettőre nincs szűrés, tks csivavánál is előfordul.

2018. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
36%
Es a ficamra megoldas csak a mutet ? Vagy mikor kell azt muttetni? Muszaj?
2018. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Munkatárs nyakán maradt csivavát megkaptam baráti kedvezménnyel(30ezet helyett 15ezer).

4 hetes és 3 napos volt, mikor el kellett hoznom, mert a kisgyerekei nyúzták, cipelték, nem maradhattak, a többit elvitték, de őérte csak egy hónap múlva jöttek volna, szóval rám tukmálták, nekem még mindegy volt, kutya kellett.


Azóta 12 éves és annyi a baja, hogy fázós.

1* bepároztattam, de csak azért, hogy megtartsam az egyik lányát, hogy ne legyen egyedül, ez volt másfél éves korában, utána mindkettő ivartalanítva lett. A két fiú a 2 oltás, a 4 féreghajtás, a chip és a fél kiló kezdő tápcsomag áráért el lett ajándékozva, ráadásul egy helyre kerültek, szóval ők sincsenek egyedül.


Nem bántam meg, imádom mindkettőt.

2023. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!