Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy kezelitek azokat az...

Ti hogy kezelitek azokat az embereket akik "beszólnak" ha a kutyátokkal sėtáltok?

Figyelt kérdés
Ha az úton (kis települės) vagy a járdán (város) sėtáltok ės bent vannak az ufvarukon, beszėlnek, de amikor meglátnak titeket halljátok hogy morognak, h mi a fxnak mászkál ez itt. Vagy kemėnykedően a "mėsz innen" stb t mondanak? Megálltok visszaszólni? Vagy mintha meg se hallotátok volna mentek tovább?
2018. júl. 12. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Már miért szólnának ki ha elsétálok a ház előtt hogy mész innen? Ilyen még soha nem volt és morgolódás se igazán. Általában nekem kevés rossz tapasztalatom van a séták során. De ha van is valami mormogás általában továbbmegyek mint aki meg se hallotta.
2018. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Erre nem divat kutyát sėtáltatni. Kb 5 en szoktunk menni naponta! Kb 6x szóltak be egy ėv alatt így. Volt aki sėrelmezte hogy a háza előtti járdán megyünk. A 6 ból egy volt c kategória.
2018. júl. 12. 19:44
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

# 1 Mert falun tényleg vannak ilyen tahók, ráadásul elég sokan.


Kérdező, ha csak hallom, hogy bent egymás közt mondják, akkor leszarom. Ha kiszólnának, hogy húzzak onnan (még nem volt ilyen), akkor elküldeném őket melegebb éghajlatra, esetleg beszólnék én is valami tahóságot velük kapcsolatosan.

2018. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk még szerencsére nem volt ilyen, pedig 2 bulltypeot sétáltatok már több, mint 1 éve
2018. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Akkor neked azért nem mernek beszólni,utolsó! :))


Nekem is beszóltak többször,kisvárosban,kertes övezetben. Plusz a lakásotthon lakói. De nem foglalkozok ilyesmivel. Egy elèg nagy fekete mudi kant sétáltatok. Sokan átmennek a másik oldalra,ha meglátják,pedig rövid pórázra veszem,leültetem,stb. De fekete és az átlag mudihoz képest nagy :)

2018. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is falun lakom és mindenki örül hogy foglalkozom a kutyámmal,sétáltatom stb

Ha nélküle megyek megis kérdezik hogy hol marad a kisérőm

Még az is megáll és beszélget velem a kutyámról akiből kise néztem volna :)

2018. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Szintén falu, nekem is szóltak már be. Az volt a legdurvább, ami most nyár elején történt. DE nekünk meg pont egy másik kutyás szólt be. Sétáltunk a barátnőimmel és az ő nagytestű keverékükkel, meg az én közép schnauzeremmel. Egyszercsak, mellettünk az erdőből előcsörtet egy nő és visszafordul és ordibál a lányainak, hogy "Ne engedjétek el a kutyákat, mert ez a három hülye nem tudja mit akar."

Na köpni-nyelni nem tudtam akkor. Semmit nem csináltunk, csak sétáltunk. A kutyáink pórázon voltak, és amúgy nagyon jól neveltek. Ezután meg felénk fordult és ránk ordibált, hogy "Most mit csináltok? Menjetek már valahová, bmeg" . Na itt pipultam be. Mondtam barátnőimnek, hogy álljunk meg. Fogtuk, megálltunk, a kutyáinkat meg magunk mellé ültettük. Ez egyetlen kijárt út mellett álltunk meg, direkt. Mivel az én kutyám alap nagyon érzékeny a hangulatomra, és elég nagy szája van, de tudja kiket ugasson. Na amikor ezek mellénk értek (nő, két felnőtt lánya, és 3 nagytestű kutya) a kutyám nagyon hangosan elkezdett ugatni. Erre barátnőmék kutyája is rákezdett. De én ilyen kultúráltan ugatni kutyát még nem láttam :D . Ültek mellettünk, meg sem mozdultak, nem tépték a pórázt, csak ugattak, jóóó hangosan. Ekkor a nő megint ránk ordított, hogy "Kussoltassátok már el azokat a dögöket, a kµrva anyátokat."

Természetesen nem tettük. Hanem szépen vissza ordibáltam, hogy "Légyszíves nekem ne anyázzon" . Mivel amúgy tudtuk, hogy hol lakik (kicsi falu) , direkt elmentünk még aznap feléjük. Pont kint voltak az udvaron, ezért bekiabáltam, hogy "Eddig napi egyszer sétáltam erre, de mostmár minimum 3x fogok." Na erre már nem tudott mit mondani.

A csattanó az egészben, hogy anya ismeri ezt a nőt, és a nő is anyát. Szóval anya direkt kirakott az eset után egy képet a Facebookra a kutyánkról, hogy a nő lássa, hogy amúgy kit ordibált le. És a vicc, hogy belájkolta a nő :D.


Na szóval, én alap nem szoktam foglalkozni vele, ha morgolódik valaki, mert azt tartom, hogy ha nem reagálsz, az jobban idegesíti, mert úgy azt szűri le, hogy nem érdekel. Viszont ebben az esetben én nem tudtam szó nélkül hagyni, mert elég durva, hogy vadidegenekre ordibált meg káromkodott.

De visszakáromkodni vagy egyebek, nem szoktam. Felesleges is az ilyenekhez, mert az intelligenciájuk annyira alacsony, hogy fel sem fognák, nem érdemes lesüllyedni a szintjükre.


Viszont, hogy pozitívat is írjak:

Én voltam az első, aki elkezdett kutyét sétáltatni kicsiny falunkban. Ma már egyre többen kezdik, és többen mondták, hogy amúgy miattam kezdtek el sétálni járni. Szóval sétálj csak nyugodtan, lehet, hogy inspirálod majd a többi kutyás embert. Én azóta több sétapartnert is találtam :) .

Szóval a falu is képes fejlődni, csak valakinek el kell kezdeni.

2018. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem oda szoktak szólni, hogy "nem eladó?". Komolyan, basszus, miért lenne eladó? Mostanában már azt mondom nekik, hogy majd ha ők is eladják a családtagjaikat, akkor lesz eladó....
2018. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen "Nem eladó?"-s dolog velünk is előfordult. Meg a kedvencem, hogy "Nem lesz kölyke?" . Mikor mondom, hogy egyébként kan és ivartalan, akkor én vagyon a mocskos állatkínzó, hogy "kiheréltettem" a kutyám.

Vagy mikor "Ez drága volt?" (és mutogat a kutyára). Erre mindig mondom , hogy "Ez relatív" (tk-s kutya, nem merem mondani, hogy igen, mert a végén kedvet talál ellopni) és általában a beszélgetésnek ilyenkor vége is, mert az ilyen emberek a 'relatív' szó jelentéséig nem tudnak eljutni.

Imádom még a "Milyen keverék az?" kérdéseket is (mint írtam, amúgy törzskönyves kutya :D )


A falusi élet szépségei :D .

2018. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ránk egyszer rendőrt hívtak,hogy a '''harci''' kutyáktól fèlnek,holott pórázon sétáltattunk egy haláli jópofa és engedelmes amstaffot. Neki a gazdija a tenyésztője is,mindenfèle versenygyőztes stb példány. Az èn kutyám meg egy amerikai akita,aki kb úgy néz ki,mint egy mosolygós maci:) a rendőr nem volt boldog,hogy potyára hívogatták..még ha elengedtük volna őket játszani,tűnhetett volna verekedésnek olyan számára,aki közelről nem látott még kutyát..de láb mellett sétáltak,pórázon.
2018. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!