Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat, hogy ne legyen olyan agresszív?

Figyelt kérdés
Ha meglát egy másik kutyát,már messziről neki akar menni és ugat ezerrel.Ez elég kellemetlen a séták alatt,főleg hogy kistermetű, és még csak 6 hónapos.
2008. nov. 1. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én egy megoldást látok a problémára, keress egy kutyaiskolát, ez a viselkedés szerintem onnan ered, hogy a szocilalizációja nem az igazi. Ha pesti vagy, akkor tudom ajánlani a Cerberos kutyasulit, ők kifejezetten a problémás kutyákra szakosodtak.
2008. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Szidás, pofon, figyelemelterelés, KUTYAISKOLA!!!

Ilyen fiatalon amúgy valószínűleg azért csinálja, mert fél. Ismertesd össze minél több kutyával (KUTYAISKOLA!), hogy elmúljon, mert ez felnőttkorban komoly gondokat okozhat. Ha fiú, egy ivartalanítást is javaslok, az sosem árt (ha lány, akkor is kéne az a műtét, csak nem emiatt :D).

2008. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
nem kell feltétlen kutyaiskolaba vinni! ezt asszem te is megoldhatod hívd a kutyát a nevén és húzd a pórázt magadhoz,amugy mivel cipi lehet h nem azert ugat mert agresszív csak játszani szeretne és merges h nem engeded oda!ilyenre volt példam meghozzá egy labrador kevivel es a neven szólíasos nekm bejött!
2008. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,lehet,hogy tényleg kutyasuli lesz a dologból.Ma reggel egy szintén kölyök bernáthegyivel találkoztunk és őt is betámadta.Hiába csinálok vele akármit,nevén szólítom,pofozom,lehajolok hozzá,csitítom.Teljes káosz.:)
2008. nov. 2. 13:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyád van? A viselkedés fajtánként eltérő. Nekem pulim van. Ő mindent és mindenkit megtámad, ha veszélyben érzi a gazdit, vagy csak azért, hogy tudjuk, ő ám megvéd bennünket és ő itt a környéken a főnök! Viszont nagyon sok kutyabarátja is van, akikkel meg játszik.

Nem hiszem, hogy feltétlenül rossz lenne ez a viselkedés, főleg 6 hónaposan, amikor még csak ismerkedik a többi állattal, bár a kutyasuli tényleg nem rossz ötlet.

2008. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Keverék kutyusom van,(tacskó,beagle)Két jóság...:)Néha észrevehető hogy miért támad ha pl fél akkor ez természetes de amikor már 2 utcával távolabbról kezdeményezi a dolgot akkor nehézkes.Sőt azt is szokta,hogyha kertes házaknál megyünk előre neki "ront" a keritésnek ezzel előhívja az ott lakó kutyát és persze az egész "utcát".
2008. nov. 2. 14:06
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Figyu, ilyen fiatalon úgysem fog bántani senkit. Próbáld meg odaengedni más kutyákhoz, akárhogy ugat meg morog. Rá kell jönnie, hogy nem fogják megenni. Ha véletlenül mégis fájdalmat okoz másik kutyának, nagy-nagy pofon és büntetés. Ettől függetlenül persze KUTYAISKOLA!, de amellett is szükséges az otthoni "edzés".
2008. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A kutyusok félelemből támadnak főleg,ez abból adódik,hogy pórázra vannak kötve és így úgy érzik,hogy nem tudnak menekülni, ha baj van.Próbáld sokszor elengedni, hogy ismerkedni tudjon a többi kutyussal.6 hónaposan még nem ívarérett, így nem lesz gond az azonos neműekkel,ezért bátran elengedheted. üdv, Szatin
2008. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem yorkim van,imád minden kutyát,de ha sétálunk,minden kutyát ugat,jelzi,hohy hééé,ittvagyok,ugassatok csak.csak akkor van ciki,ha kiszabadul egy nagy kutya,akkor a hónomalákapom és futás.de ez a majom még akkor is ugat.sajnos volt már rá példa!az jó ötlet,hogy ismertesd meg sok kutyával,persze olyannal aki tuti ne bántja,esetleg még ő is fiatal legyen.vidd el kutyás ismerősökhöz ha vannak,vagy ők menjenek át.
2008. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet azokkal, akik mondják, hogy engedd oda nyugodtan. Szerintem is keress fel egy kutyasulit, ahol a hozzáértő felügyelete mellett engedheted el, mert mi van, ha nem úgy reagál, ahogy szeretnéd?
2008. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!