Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlotok kölyök...

Milyen tápot ajánlotok kölyök kutyának? Multifit?

Figyelt kérdés

Lesz egy tacsim augusztusban és nem tudom milyen tápot vegyek neki.Nem igazán tudok drága tápot venni.Max 800ft kg de inkább 500ft kg lenne az ideális.


A multifit tápot néztem ami nem elég olcsó.Még a joserá kids-en gondolkoztam de az 12e ft 15 kg.Nem sok egy kicsit?

Nekem nem lenne gond csak a szüleim nem engednék meg a 12e ftos tápot.


Milyem tápot vegyek?ami felnőtt korába is jó érték ár arányban van


Mennyi idő alatt eszi meg egy kölyök tacsi a 15kg tápot úgy ,hogy konzervel lesz keverve?


2018. júl. 13. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Konzervet eleve ne adj neki, abban tápérték nincsen, maximum hasmenése lesz tőle.

A Josera megfelelő, sokáig kitart egy 15 kg-s zsák egy tacsinak.

A multifitet nem javaslom.

2018. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is hasonló cipőben járok, nekem is augusztus elején érkezik a kölyök tacsi.


Végiggondoltam a dolgokat, számolgattam, és arra jutottam, hogy az első 1 évben biztosan valami minőségibb tápot fogok venni neki. Brit, vagy hasonló kategória. Nem valami nagy kutyusról beszélünk, mennyiségre nem sok amit eszik, így nem olyan árérzékeny a táplálása.


Úgy gondolom, hogy a fejlődést a minőségi táp biztosítja, ami fiatal korban a legfontosabb. A konzervet érdemes elfelejteni. Nagy része víz. Az olcsó száraztápokban sok a gabona, kevés a hús.


Azt tudom, hogy a szülőknél most Friskies Juniort eszik. Ennek kb. 500ft/kg az ára. Én ennél kicsit jobb minőséget szeretnék majd neki adni.

2018. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam a konzervre,hogy ízesebb legyen neki a táp,de akkor nem adok neki.


Köszi :)

A josera lesz akkor :)

2018. júl. 13. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Multifit és hasonló tápokat ne vegyél. Nézd meg először is mennyi a hústartalma stb. A multifit, pedigree, friskies, és ilyenek általában tele vannak adalékanyagokkal, színezékkel, ízfokozókkal. A josera egy jó minőségű táp. Amúgy meg ha 15 kg 12000 ft, akkor egy kg 800 ft-ra jön ki, ami nem drága annyira. Ha kutyát vállalsz, akkor a költségeket is kell, egy kutya nem olcsó mulatság, de inkább jobb tápot vegyél drágábban, mint rossz minőségűt olcsón. Én esetleg a Gemont tudom ajánlani, de én nem ezt adom a kutyának, csak egy ismerősöm mondta. Elég jó ára van.

Az hogy mennyi idő alatt eszi meg sok mindentől függ. Egy nap hányszor adsz neki enni? Mennyit?

A konzerv szerintem felesleges, kb 80 százaléka víz. De ha konzervet vesztek, akkor is jó minőségűt.

2018. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van jelenleg is kutyám keverék tudom mivel jár a kutya tartás.Csak ő nem szokott hozzá a minőségi táphoz ezért tescosat eszik.Mondjuk egyszer vettem neki jobb tápot és nem ette meg.


A tacsim fajtatiszta lesz és szeretném minőségi tápon nevelni köszi

2018. júl. 13. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
A keverék kutya sem érdemli meg, hogy szemetet egyen. Előbb a meglévőt tartsd rendesen, csak ha egyformán jól tudod tartani őket akkor hozzátok második kutyát.
2018. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Menhelyi kutya volt és ott a béna táphoz szokott hozzá már idős 13 éves és állatorvossal beszéltem azt mondta egye amit eddig ne váltsuk át ő csak jobban tudja már nem mint te látatlanba??

8 évesen lett befogadva.

És ahogy mondtam válogatós nem eszi meg a drágább tápot.

2018. júl. 14. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!