Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek? A szomszéd...

Mit tehetek? A szomszéd kutyája átjött, az enyém meg megsebezte.

Figyelt kérdés

A szomszéd kutyája mindigis egy ideggörcs volt. Kistestű, de nagy arcú jack russel vagy foxi féle. Borzasztó neveletlen és szocializálatlan volt, a szomszéd le se tojta. Igazi állat, van mellette egy másik kutyája, azt persze bent tartja szeretetben. Az is egy neveletlen pörgő kutya de őt szeretik. Szóval az előbb említett kutya A kerítésszaggató kategóriába tartozik. Legyen az bármi, ember, kutya, macska vagy bármilyen nás állat annak nekifut és a kerítésnek nekirontva ugatja akár egy óráig. Az utcában egy öreg néni fel is jelentette, de csak egy enyhe pénzbüntetés lett belőle.

(Most épp nyaralnak)

Ma reggel a szokásoshoz híven kiengedtem a rottweiletemet. Na a szomszéd kutyája kitépett egyet a kerítés lécéből és aláásott és átjött. Épp megláttam és már rohantam is volna kifele a kutyámért de nem elég gyorsan, mire kiértem és ordibáltam a nevét, már elkapta... Szerencsére életben van de a hátsó lábai elég komolyan roncsolódtak. Természetesen egyből vittem dokihoz onnan az állatkórházba mert sok vért vesztett és műteni is kellett. Nagyon sajnálom szegényt hisz ez megelőzhető lett volna.


Mit tegyek? A kerítés a szomszédé, a felelősség is, ezt tudom, de ha kiadják a kórházból hova vigyem vagy mittegyek? Mit mondjak nekik, ha valószínűleg nem hiszik el? Egyáltalán az ismerősüknek aki jön minden nap etetni a kutyát?



2018. júl. 14. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Beszélnék egy civil állatmentő szervezettel, felvázolnám a helyzetet nekik és tanácsot kérnék.

Nyilvánvaló, hogy a szomszédnak nem lenne jó visszaadni, ha amúgy le se szarja.


Figyeld mikor jön etetni valaki, neki is mondd el az esetet és kérj egy telefonszámot a szomszédodhoz, neki is meséld el mi történt. Az állatorvosi leletet fénymásold le. Amikor hazaér a szomszéd, nyújtsd be neki. Nyilván neki fog feljebb állni, meg a te kutyád lesz a hibás szerinte, de törvényileg nem. A szomszédnak lett volna kötelessége a kertjében tartani a kutyáját, akkor is ha nyaral. Fotózd le a lyukat is a kerítésen, amit a kutya csinált.

Ezt a törvényrészletet is kinyomtathatod, a leletekhez, ha nagyon problémázós a szomszéd:

" 5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról. "

Ebben benne van, hogy nem gondoskodott rendesen az állat szökésének megakadályozásáról.

2018. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Az állatorvosi költségeket fizettesd ki a szomszédoddal, amikor hazaér. A kerítést erősítsd meg a te oldaladon. Ha fenyegetőzni akarna a szomszéd, tegye csak, ha ügyet csinál ebből, akkor az csak neked lesz jobb. A beszélgetéseiteket érdemes lenne telefonnal rögzítened (videó/hangfelvétel), hogy ha esetleg 1-1 durvább fenyegetés, a tipikus "megmérgezem a kutyádat ha még egyszer ilyen lesz", stb különösen jól mutat a bíróságon.


Ami a jelenre vonatkozik. A szomszéd kutyáját add oda az embernek, aki etetni jár hozzá. Mutasd meg, hogy szétszedte a kerítést, ha mégegyszer átmegy hozzátok, lehet nem éli túl. Vagy elviszi magával a kutyát, vagy hívod a rendőrséget/állatvédőket, akik majd elintézik valahogy.

2018. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. júl. 15. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!