Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 9...

Hogyan szoktassam le a 9 hónapos kutyámat arról, hogy éjszaka ne ugasson?

Figyelt kérdés

Amikor bezárom este az ajtót, ő rögtön elkezd ugatni a kapunál, vagy ha meglát engem az ablakban, akkor rögtön feláll a helyéről, és rohan a kapuhoz ugatni. Nem sokáig csinálja ezt, de a szomszéd már szólt érte, hogy nem lehet tőle aludni, pedig a kutya ugatása nem tart kb. 10-15 percnél tovább. Kivétel tegnap, akkor nem tudom mi ütött bele, mert hajnali 1-kor is rákezdte, bár akkor az imént említett szomszéd kutyája is ugatott.

Sétálni, játszani szoktam vele. Tegnap is 8 km-t gyalogoltunk le, 1 másfél órás séta volt.

Elég félénk természetű, az utcán tart az emberektől, de bent a kerítésen belül, pedig mindenkit megugat, és támad, akit nem ismer.



2018. júl. 15. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Engedd be. Ha családtagként tartod, akkor minőségi kapcsolatod lehet vele, nem kell pitiáner problémákkal küszködnöd minden álló nap.
2018. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Anyám nem engedi, hogy behozzam,pedig ez megoldaná a problémát. Szerinte a kutyának kint a helye. Pedig mikor bent van az egyik szobában (ha jön egy vendég), akkor soha nem wc-zik bent. Kikéredzkedik, jelez ha kell neki. De anyám fél tőle, hogy majd beszokik. Majd megpróbálom még meggyőzni, de valami más megoldás is kell, ha nem sikerül. :(
2018. júl. 15. 12:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem csak fizikailag kell fárasztani, hanem agyban és ösztön szinten is. Amíg ez nincs meg, ne várj változást. Emellett nevelni is kellene, hogy ha rászólsz, azt komolyan vegye, le tudd tiltani.

Sajnos nem is túl jó idegrendszerű lehet, ha kint fél, bent támad, így ehhez tudatosabb nevelés kell. Honnan van?

2018. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősünknek születtek kiskutyái, tőlük vettük.
2018. júl. 15. 14:30
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Az ismerősöd tenyésztő?

Ez szerintem nem egy egyszerű nevelési hiányosság, hanem idegrendszeri probléma. Én a helyetekben felkeresnék egy hozzáértő kiképzőt, hogy mondjon rá valamit, mert ezt ha nem kezelitek, később csak rosszabb lehet.

2018. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztő. Fajtatiszta németjuhász.
2018. júl. 15. 15:26
 7/15 anonim ***** válasza:

Német juhásztól végképp nem kívánatos viselkedés! Sajnos ennél a fajtánál aztán minden van, még tenyésztőtől is problémás fajta, így meg, hogy nem is attól van, ki tudja mit hordoz magában. Nem voltak véletlenül rokonok a szülők?

Nekem is német juhászom van, szintén nem tenyésztőtől, de soha többet. A házi "rakjuk össze ezt a két szép kutyát" féle szaporításból pedig végképp nem túl sok jó sülhet ki. Keressetek egy jó kutyaiskolát!

2018. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A szaporítós nj-knél rengeteg az ilyen sza.r idegrendszerből származó gond. Mert töménytelen a szaporító és az "ismerőstől kell olcsó kutya" gazda. Pedig ez nagyon nem normális állapot!

Neked pedig ezt tudnod kellene kezelni! Miért nem neveled megfelelően? Ezeken bizonyos szintig lehetne segíteni, ha értenél hozzá!

2018. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mintha nem próbálnám. Okos kutya, gyorsan tanul. Rengeteg cikket olvastam, sok könyvben, videókban néztem utána dolgoknak. Én abban bízok, ahogy nő majd elkezdi kinőni, mert régebben sokkal rosszabb volt. Ezenfelül próbálom majd erről leszoktatni.

És mivel nincs autóm, és elég messze lenne a következő normális kutyaiskola, ezért marad az otthoni tanítás. Ellehet ítélni, mert egyedül próbálom nevelni, és néha nem jön össze, de pont ezért kértem segítséget itt, mivel máshol nem tudok. Az is lehet, hogy mivel kölyök még, ezért fél, régen barátkozni se akart.

2018. júl. 15. 20:00
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy normális kölyők nem félhet! Pláne egy nj! Nyitottnak, magabiztosnak, bátornak kellene lennie! Vagy nagyon rosszul neveled és te rakod bele ezt a viselkedést az első pillanattól (ez sem ritka), vagy nagyon pocsék az idegrendszere, és akkor hatalmas tudatosság, tapasztalat, képzési ismeretek kellenek a jó neveléséhez. Amit netről, fórumokról nem fogsz össze szedni.

De nem az a baj, hogy egyedül akarod nevelni. Az lesz a baj, ha ez nem fog jól sikerülni.


De konkrétan a kérdésre vissza térve, mivel az nj munkakutya, munkára van szüksége. Nem csak sétára, labdázásra és tanítgatásra. Hanem arra, hogy dolgozzon, hogy ösztön szinten kielégüljön. Egy átlag nj (még egy ilyen szapis is) enélkül sosem lesz kiegyensúlyozott.

2018. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!