Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyám...

Hogy tanítsam meg a kutyám hogy ne húzzon sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
2 éves staffi kutyám van és folyamatosan vonszol maga után elég nehéz tartani meg kellemetlen is hogy azt látják az emberek hogy húz maga után a kutya, hámmal sétáltatom előtte próbáltam a folyto nyakorvet is de sajnáltam úgyhogy jött helyette a hám
2018. júl. 15. 11:05
 1/8 Levente151 válasza:
engedd el az előtt egy fél orával mielőtt viszed sétálni.
2018. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában is nevelni kellene a kutyát. Itt elég sok csúszás lehet a ti esetetekben. Nem tud rád figyelni séta közben (sem), nem tudod kontrollálni itt (sem).


De miért váltottál hámra? Miért sajnáltad a fojtóban? Ha normálisan használtad volna a láncot, nyugodtan, laza pórázon sétálna melletted a kutyád mindig.

2018. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tedd vissza nyakörvre, nem kötelező a fojtó, de nyakörv legyen. A pórázt a legvégén fogd, engedd hosszan. Amint a kutya elindulna húzni, előre megy, a póráz végével a kezedben csinálj egy hátraarcot, és indulj el ellenkező irányba.

A kutya valószínűleg meg fogja rántani a pórázt a kezedben, szóval óvatosan, nehogy elvágódj. Ha nem akar arra menni mint te, rántasz rajta egy rövidet, de arra mentek, amerre te akarsz, ebből ne engedj. Ha az új, ellentétes irányban is elkezd húzni, akkor megint hátraarc. Ezt el kell gyakorolni 2-3 napig, de utána rendszeres séta mellett sosem fog húzni. Viszont ez a módszer hámmal nehézkesen működik. A legtöbb kutya gyorsan rájön, hogy csak akkor fogtok eljutni A-ból B-be, ha ő normálisan, laza pórázon jön melletted.

2018. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. júl. 18. 05:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért sajnáltam mert akármennyire folytatta ugyanúgy húzott és mire olyan részre értünk ahol leszoktam engedni addigra teljesen be vörösödtek a szemei meg habzott a szája
2018. júl. 18. 05:19
 7/8 A kérdező kommentje:
El szoktam*
2018. júl. 18. 05:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert nem értesz a kutyádhoz. Mert hagytad, hogy a láncban is húzzon. De miért hagytad? Ez így állatkínzás! Ha tudatlan vagy, akkor keress fel egy kutyaiskolát, ahol megtanítják a pórázfegyelmet, a lánc nyakörv helyes használatát! De ne hagyd, hogy húzzon benne! Tönkre akarod tenni?
2018. júl. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!