Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viselkedésváltozást hogyan...

Viselkedésváltozást hogyan korrigáljam?

Figyelt kérdés
Jól nevelt kutyáim vannak, egyből behívhatók. Viszont az egyiket megtámadta egy kutya és azóta fél. Ha meglát egy kutyát ugatva rohan felé pedig eddig sosem csinált ilyet. A többiek szintén így reagálnak azóta és falkában letámadnak minden kutyát. Viszont sosem bántják csak ugatva oda rohannak egyszerre, megszagolják és ott hagyják. A másik kutya viszont megijed.
2018. júl. 15. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem engeded, hogy ugasson, rohanjon, stb.A többiek átvették tőle ezt a viselkedést. Csoportos tiltás, a gyökerében elfojtani az ilyen viselkedést. Amelyik fél, majd túllép rajta, ha nincs változás a támadás előttihez képest.
2018. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha rászólok akkor leül és abba hagyja, megnyugszik de utána ahogy mondom neki hogy mehet akkor egyből ugatva folytatja. Eltiltani meg nem akarom a kutyáktól. Csak egy séta során harmincszor leültetni és rászólni nem túl jó, akárhányszor kutya jön szembe, főleg ha az idegen kutya póráz nélkül rohan felénk.
2018. júl. 15. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kis kutyanevelős sorozat, ebben a részben hasonló problemával is foglalkoznak:


[link]

2018. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig tiltsd le róla. Csak gondolj bele, ha az én kutyámnak rohannak falkában, én felrúgóm és szétuavarom őket. Ezután már nem csak a kutyáktól fognak félni. Old meg ezt a helyzetet, fektess energiát a szocializációjába és ne engedd, hogy neki rohanjanak más kutyáknak!
2018. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is így kezdődtek a bajok. Az enyémet megtámadta egy kutya (ő pórázon volt, a másik nem), aztán még egyszer előfordult hasonló (akkor két kutya ment rá), utána/azóta bizalmatlan. Kialakult nála félelmi agresszió, ezt ne várd meg.

Keress egy kiképzőt, vagy próbálkozz azzal, hogy feloldod ezt a félelmet, bizonytalanságot benne. Jutalmazd, ha ügyes, ha látod, hogy kiszúrta a másik kutyát, azonnal jutalom, simogatás, jó dolgok. Felül kell írni ezt a negatív élményt. Én azt gondoltam, nem lehet ez olyan nehéz, hiszen sokkal több jófej kutyával találkozik, mint bunkóval, de sajnos ez nem így működik.


Én, ha visszamehetnék az időben, már a kezdetektől azt csinálnám, amit most. Számára szimpi kutyákhoz engedném oda, dicsérném folyton, idegen kutyák mellett elhaladáskor szintén sok jutalom, dicséret. Ha hülye, elvinném, de nem rángatnám, fenyíteném, mert azzal semmire sem mentem.

2018. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!