Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya harapas ha le lett...

Kutya harapas ha le lett fertotlenitve mennyire veszelyes? Nem nagy harapás feluleti

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltott a kutya, semmi veszély. Ismeretlen kutyánál embere válogatja, megy-e orvoshoz, vagy simán túlteszi magát rajta.
2018. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha feluleti akkor semennyire... meg ha nem kobor, de lehet tetanusz kell
2018. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a foga átszúrta a bőrt akkor komolyan el tud fertőződni. Ha dagadni kezd akkor irány az orvos. Nagymamámnak majdnem amputálni kellett a karját. Persze ez inkább ritkaság de azért nem árt vigyázni.
2018. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Menj el azért orvoshoz, amikor engem megharapott egy oltott kutya, akkor azt mondta, hogy nem vészes, ha be van oltva, tetanuszt se kellett kapnom.
2018. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Horzsolás szintű sérüléssel nem valószínű,hogy gond lesz.

Nekem sebész mondta,miközben helyi érzéstelenítés mellett vagdosta a két kezemet meg lábamat,hogy a kutya nyála erős fertőzésveszélyt okoz,a macskáé mégjobban. Igaza is volt. Amiket kimetszett nekem, azok mellett még este találtam magamon egy harapást,amit azóta sem tudom,hogy nem vettem észre rögtön. Másnap reggel mentem vissza vele a sebészetre és már be volt gyulladva,utána 5 napig a párakötés nem vitte le a gyulladást stb,szintén ki kellett vágni a sebet. Ezek nekem elég masszív harapások voltak,egyik sem csak felületi. Kaptam tetanuszt is.

2018. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer harapott meg úgy egy kutya, hogy vérzett. Oltásai rendben voltak - rokon kutya. Nem lett semmi bajom.

Egyik ismerősöm megharapta munkája során egy kutya, azonnal tetanuszt kapott. És elég komoly bajai voltak a sebbel.


Te látod, hogy mennyire durva a sebed. De leírtak alapján nemaz.

2018. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyi hogy van 2 seb a kèzen
2018. júl. 16. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!