Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6hónapos Rottweiler napi...

Fakkensajsze kérdése:

6hónapos Rottweiler napi kalcium szükséglete mennyi?

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdett sántikálni és vettem neki ugye ezt a csonterősítőt de az adagolásában nem vagyok kristály tiszta."RE.PET.A csonterősítő kutyák részére" gyógyszertárban ezt ajánlották és az van ráírva tskg 10kg/1 db tabletta, kölyök kutyáknál 0,5-1 db és a kutya kb 40 kg. most akkor napi 4 tabletta vagy egy?

2018. júl. 15. 21:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, Pedigree vital protection táppal etetem na meg mikor mennyi csirke far-hát,disznó csontok stb.
2018. júl. 15. 21:21
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem a kalcium hiánytól sántikál valószínűleg.

Csonthártya gyulladása lehet.

Amúgy bármilyen erős egy roti, 6 hónaposan a 40 kiló durva.

A tápnál kerestem a kalcium-foszfor adatait, de ügyesen titkolják.

2018. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég... Ha nem etetnéd szeméttel, valószínűleg nem is sántítana! De már a csapból is folyik, hogy a Pedigree, Chappi, Darling milyen szenny táp! Miért az etetésén spórólsz?

A plusz ca pedig rengeteget árt! Orvoshoz miért nem vitted el? Azon is spórolsz?

A szülők szűrései milyenek? Mentesek dp-re?

2018. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne etesd plusz kálciummal! Csak jobban ártasz neki. Először is vidd orvoshoz egy röntgenre mitől sántikál, és vegyél neki legalább középkategóriás tápot, amiben egyenlő arányban van minden ásványi anyag. Mondjuk Brit Premium Large Breed, S akkor nem kell külön kiegészítő, saját szakállra. Amúgy a 40 kg valóban sok, és mi az hogy kb??? Nincs egy mérleg amin akár ölbe kapva leméred? Nekem roti szukám van, ő 33 kg volt 7 hónaposan, és dundi volt.


Vidd orvoshoz, és ne ne te kezelgesd rosszul a sántítását, mert valóban a helytelen táplálástól befigyelhet a csonthártyagyulladás. Kezeletlenül élete végig sánta lesz az ebed jó esetben!!

2018. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg épp súlyosbítod a tüneteit, abszolút a gyógyulása ellen dolgozol a gagyi kajával meg a plusz kalciummal.

Először is válts tápot, jó középkategóriás, ami Pedigree árú, de nagyságrendekkel jobb minőségű, az pl. a Brit premium, Fitmin vagy a Josera. Márkán belül is nagytestű kölyökkutyának (junior large breed) való eledelt válassz, ami biztosítja a kutyádnak a nagyon szükséges vitamin és ásványi anyag mennyiséget.

A kalciumot felejtsd el, mert még nagyobb terhelést raksz az ízületeire és a porcokra. Nem a csontjaival van a probléma, hanem az említett felfüggesztésekkel. Zöldkagylóport, cápaporc kivonatot vagy kollagént kezdj el adagolni neki minél hamarabb. Ilyen készítmények pl a GF600 és a Luposan.

Nincs elhízva? Ha túlsúlyos, az tovább ronthatja az állapotát, kezdd el lefogyasztani, ha láthatóan elhízott.

Valami nagyon el lett baltázva annál a kutyánál: vagy az etetés, vagy a kétes származása, vagy a testtömege...kezdj bele egy éles váltásba!

Állatorvos felkeresése viszont mindenképp indokolttá válik, ha a sántítása nem javul egy-két hetes gyógykúra után.

2018. júl. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na szóval utána jártam, a szülei állítólag nem voltak diszpláziások, kereken 6hónap 1 hét 6 napos, KEREKEN 40 kg,a hossza faroktőtől az orráig kb. 99cm de ez nagyon KB..magasságát nem tudtam megmérni,viszont pontosan egy magas a 10 éves szukával,a feje is csak pár centivel kisebb. A KALCIUMOT AZ ÁLLATORVOS MONDTA ÉS A TÁPOT IS Ő AJÁNLOTTA!!!!,szóval már múlthéten elvittem(bár ezek szerint vagy hülye vagy nem tudom..). Jah és látszólag nincs elhízva,lehet van rajta 1-2 kg plusz de nem duci.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket !!

2018. júl. 16. 09:04
 7/15 A kérdező kommentje:
Még azt hozzá tenném, hogy mivel a kalciumot az állat orvos ajánlotta ti meg többen is azt mondjátok, hogy felejtsem el. Most akkor az állat orvost is cseréljem le?
2018. júl. 16. 09:30
 8/15 anonim ***** válasza:
Állatorvos Pedigreet ajánl? Ejha. Nyugodtan visszaadhatja a diplomáját.
2018. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A szülők szűrtek is? Vagy csak bemondja a szaporító, hogy nem dp-sek? Röntgen készült? Ortopéd orvosnál voltál?
2018. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Állatorvosok általában azt a tápot ajánlják, amelyiknek a képviseletével kapcsolatban vannak.

Nézd meg a Pedigree összetételének első sorát.

Olvasol benne húsra utaló kifejezést? A gabona tartalmú tápok hizlalják a kutyát.

Sántítás nem csak dp miatt fordul elő növekedésben lévő kutyánál.

Mentes szülőktől származó kölyök is lehet amúgy dp-s. Elég , ha keveset mozog, túlsúlyos, vagy valamelyik őstől pechjére örökölte a hibás csípőt.

2018. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!