Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így elvihetem az állatorvoshoz...

Így elvihetem az állatorvoshoz vagy kamuzzunk?

Figyelt kérdés

Apámék kutyája elég furcsán liheg. Mondtam nekik, hogy el kéne vinni orvoshoz. Nem kellett sok idő és kiderült, hogy ők nem vitték már nagyon régóta oltatni sem, mert nem szeret kocsiba lenni a kutya, ők meg nem bajlódtak vele. Csak az első oltásai vannak meg, chippeltetve sincs. Viszont most szeretném elvinni állatorvoshoz, hogy teljesen átvizsgálja.

Ha én odaállítok a kutyával, hogy még chip sincs benne, megbüntethetnek, lehet valami kimenetele?

Vagy mondjam azt, hogy kóbor kutya volt és utcáról fogadtuk be?


2018. júl. 16. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell kamuzni, mert nem fog megbüntetni. Viszont tesz bele chipet és beoltja veszettség ellen. Egyébként rendes vagy, hogy végre kivizsgáltatod szegény kutyát. Vidd nyugodtan orvoshoz!
2018. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okés, köszi szépen! Nem tudtam, hogy ilyen rossz a helyzet.
2018. júl. 16. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos nem büntetnek meg.
2018. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Ha tisztességes az orvos, és a kutyának valami betegsége van, amíg meg nem gyógyul, nem oltja be.

Persze, ha az orvos az előírást vaskeményen akarja betartani, chipez, olt és kivizsgál.

Büntetés akkor járna a hiányok miatt, ha netán a kutya megharapott volna valakit és akkor derül ki az oltás hiánya. Chip hiánya miatt nem szerepel szankció az ÁVT-ben sem.

2018. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Dehogynem szerepel bírság az ÁVT-ben. A chipeletlen kutya gazdájának állatvédelmi bírságot kell fizetnie a törény szerint amit az állatvédelmi hatóság vagy annak hiányában a jegyző szabhat ki. Az más kérdés, hogy az állatorvosok nem foglalkoznak a feljelentéssel inkább féregtelenítés nélkül is leoltják és chipelik a kutyát és bíznak benne, hogy majd egy év múlva is megjelenik a gazdi a kutyával oltásra.
2018. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!