Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aliexpressről melyik hámot...

Aliexpressről melyik hámot érdemes megvenni kiskutyának?

Figyelt kérdés
Mindenképp erről az oldalról szeretnék dolgokat rendelni az új kiskutyámnak, mivel hamarosan úgyis kinövi őket, ezért nem szeretnék sokat költeni és a segítségeteket szeretném kérni ebben :) Egy 7 hetes bullterrierről van szó és kellene neki egy hám. Tudtok valamilyet ajánlani?

2018. júl. 16. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

7 hetesen normális tenyésztő nem ad el kutyát, meg törvény is van rá, hogy 8 hetes kora előtt nem cserélhet gazdát. Én a helyedben meggondolnám, hogy elhozom e, mert ha már ilyen picinek szabadulni akarnak tőle, akkor ott nem a fajta és a kutyák szeretete miatt lett alom. Szaporítótól ez a fajta nagyon rizikós, a későbbiekben problémák lehetnek a bőrével, orrával, idegrendszerével... Bocs az offért.

Szerinten ilyen picinek gyakorlatilag mindegy, melyik hámot veszed, bár amíg nem kapja meg az oltásait, nem szabad sétáltatni. Nézd meg a visszajelzéseket, oda szoktak képet is feltölteni, hogy áll a kutyán.

2018. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a jótanácsokat, kedves tőled, hogy foglalkozol vele, de ahogy megfigyeltem az utóbbi évek alatt, teljesen véletlenszerűek ezek a betegségek, BÁRMELYIK kutyuson kijöhetnek, hiába a törzskönyv és a többi.

miért nem szabad oltások előtt sétáltatni? (természetesen megkapja őket mielőtt elhoznánk)

2018. júl. 16. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert amíg nem kapja meg őket, nincs védve olyan gyors lefojású halálos betegségek ellen, mint a parvó pl. És hét hetesen fix hogy nem kapja meg az összeset, max egyet hat hetesen, a következőt nyolc hetesen. Ezzel nem lesz védett. Veszettség elleni előtt nem szabad kivinni. Nyolc hetesen kapja a parvo elleni ismétlőt, előtte akár akkor is elkaphatja amíg hazahozod, közvetlen környezetemben volt erre példa, sajnos nem él már a kiskutya.

Nem nekedtámadni szeretnék, én is úgy voltam vele, hogy minek nekem drága törzskönyves kutya, végül három orvost jártunk végig az öröklött gyenge immunrendszer miatt az ebbel, folyamatos kontroll kell neki. Egy normális tenyésztőnél ez nem lett volna. Nem mondom, náluk is figyelni kell, vannak kontárok, de míg szapis kutya 10ből 9 beteg, ez az arány a tenyésztőtől származóknál 10ből 1. Nem beszélve arról, hogy az első hetek szocializáció szempontjából nagyon fontosak, hogy milyen környezetben nő fel, kihat az egész életére. Nem a papír a fontos, nem is az ár, hanem az egészség, ami meg a hozzáértésen múlik. A hozzáértést pedig nem lehet három perc alatt kiszűrni, beszélgetni kell a tenyésztővel, el kell menni megnézni a kutyákat, a tartási körülményeket. Mégiscsak 10-15 évre választol társat, és én mondom borzasztó azt lesni milyen potenciális baja lehet a legjobb barátodnak. Folyamatosan figyelni a bőrét, a szemét, hatvanféle tápot kipróbálni és egy sem jó, nézni hogy normálisan jár-e, kisakkozni hogy vajon mennyire fogja az immunrendszerét egy sima oltás megviselni stb.

Én legközelebb biztos nem fogok a kutya árán spórolni, ha a kennel ami tetszik és megfelel az elvárásaimnak, százezreket kér érte, ám legyen, csak egészséges kutyust kapjak. Vagy marad a menhely, egy jófej keverékkel akinek jobb esetben már tudják, ha van valami baja.

2018. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tényleg köszönöm a segítőkézségeteket, de ez a kérdés nem ennek a témának lett szentelve:)
2018. júl. 16. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Minőségüket tekintve mindegy, mivel nagyjából ugyanolyanok. De én nem ajánlom, hogy egy bullterriert hámmal taníts meg sétálni. Nem fogod tudni kontrollálni és nagyon fog húzni (a hámok amúgy is húzásra lettek kitalálva). Én azt javasolnám, hogy egy éves koráig nyakörv, utána meg hám, akkor meg már lehet jó minőségűt venni.


De ha alin gondolkodsz, akkor tényleg mindegy, mert nagyjából mindegyik ugyan az a minőség. Nézz feedbackeket, mindenképp olyantól rendelj, akitől már sokan rendeltek.


Ez a kettő jó lehet:

[link]



[link]

2018. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jajj jó tudni, ebbe még nem gondoltam bele, csak az volt a szemem előtt, hogy nem akarom a nyakánál fogva húzni a kicsit. köszönöm! :)
2018. júl. 16. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!