Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes volt elaltatni a...

Helyes volt elaltatni a kutyámat, várnom kellett volna még, mikor kellet volna?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve vettünk egy házat, ahol volt egy keverék német juhászkutya, nem szerettük volna őt, de csak a menhelyre mehetett volna, így megtartottuk. Akkor 12 éves szocializálatlan, vad, addig kennelben tartott öreglány.


Telt múlt az idő, és egyre jobban megszerettük egymást, borzasztó nehéz volt neki megtanítani mit várok el tőle, de nagyon okos volt, és szerintem nagyon meg akart felelni. Rövid idő alatt eljutott a kertből a szobába, hiszen neki mindegy volt hol vagyunk csak együtt legyünk. Rengeteg pozitív hozadéka volt, hogy kinti-benti lett, hiszen jobb lett az étvágya, boldogabb volt, és mi is általa.


Jött a feketeleves, időskori kutyabetegsége lett,idiopatikus vesztibuláris szindróma. Napokig infúziózták, szurkálták, elmúlt a rendellenes szemmozgása és 90%-os egészségnek örvendett, örültünk hiszen visszakaptuk az utifutinkat. Rá rövid időre gennyes méhgyulladása lett, ekkora már 13 éves volt, de kivették a méhét, ápoltuk, és ebből is felépült.


Tavasszal megint nagyon étvágytalanná vált, de a kedvemért mindig evett pár falatot, minden erőnkkel próbáltuk táplálni öreg testét.


Aztán visszajött a betegsége... Nagyon rossz közérzet, egyensúlyzavar, hányás, szemmozgás, de ő akkor is jönni akart utánam, mindig, mindig...


Elég sok hullámvölgyet átvészeltünk,és úgy nézett ki jobban lett. 4-5napig, ha keveset is, de evett, jobban lett. Mígnem megint visszaesett, de az utolsó két éjszaka, már a szemmozgás mellett, rendellenes fejmozgás is kísérte, hajnalig fogtam a kis fejét, de akkor úgy éreztem el kell engednem, mert... neki jobb.


Következő nap keveset sétáltunk, kikeféltem a bundáját, majd elárultam őt. Nézte az ajtót mikor megyünk be, hogy lefekhessen a helyére. De nem mentünk be többet, együtt legalábbis nem... Hiszek abban, hogy óriási fájdalmakat élhetett át(utolsó 2 éjjel), illetve már elég durva diszpláziája is volt, lesoványodott, és ezt kellett tennem érte, de mégis bennem van, hogy ez egy árulás volt, és még várni lehetett volna pár napot. Nem tudom helyes volt-e, de az űrt amit hagyott maga után azt nehéz szavakba önteni.


Piszkosul szerettem, és nagyon hiányzik. 7 napja történt, teljesen felőröl már, előtte mindent együtt csináltunk, mindenbe beledugta a nagy hosszú orrát, és nagy füleit.


Ti mit tettetek volna?


2018. júl. 17. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntés volt őt elaltatni, legalább nem szenved szegény állat! Nekünk is volt egy kutyánk akit el kellett altatni,öreg volt és a nyaka meg volt duzzadva,állítólag a tüdeje vízzel telt meg ezért megfulladt volna :(
2018. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt nézd, hogy mi lett volna azzal a két nappal - persze, hagyhattad volna, és mire ment volna vele? Még több szenvedés?

Nézd a másik oldalát: egy kegyetlen, elhanyagolt élet után, mikor magára hagyták, ti befogadtátok úgy is, hogy nem akartátok őt. Jutott neki néhány boldog év, igazi kutyaként, igazi családtagként. Mikor beteg lett sem hagytátok magára.

2018. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nagyon rendes dolog volt tőletek, hogy megtartottátok, és tőletek megkapta az utolsó pár évében azt a törődést, amit az előző gazdáitól nem. Biztos vagyok benne, hogy nagyon boldog volt mellettetek, ti mindent megtettetek érte! Ha már ilyen fájdalmak vannak, akkor sajnos el kellett engedned. Azt a pár napot csak végigszenvedte volna. Tudom, hogy fáj (sajnos nekem is át kellett élnem hasonlót), de hidd el, ezzel tetted neki a legjobbat, és fentről biztosan boldogan néz le rád.
2018. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez egy súlyos probléma, a gondos orvosi kezelés miatt a kutyák halálának időpontját gyakran a gazdának kell meghatározni. Ez komoly lelki teher, de a döntést meg kell hozni, éppen a kutya érdekében, mert nincsenek más ragadozók, amelyek megszabadítanák a szenvedéseitől. Sírd ki magad (bátran, ha máskor nem éjszaka egyedül). Egy gondos gazda vagy, aki a nehéz döntéseket is bevállalja a kedvence érdekében.
2018. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 17. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nincs az az időpont, amikor az emberben nincs kétség. Nekem sokkal súlyosabb állapotban kellett elaltatni kutyámat, de még akkor is volt bennem kételkedés, mert ő harcos jellem volt, küzdött a végsőkig, de tudtam, hogy már csak a szenvedéseit hosszabbítanánk. Tudtam akkor is, tudom most is, mégis bennem van, hogy milyen döntést hoztam.

Azt mondják, megérezzük, tudjuk, mikor kell meghozni a döntést. vannak, akik még az előtt meghozzák, mielőtt a kutya tényleg nagyon de nagyon szenvedne, ha tudják, hogy ez menthetetlenül bekövetkezik. Mások pedig várnak, míg látják, hogy az már nem jó élet, amivel még hosszabbítani lehetne a kedvenc ittlétét. Valahol egyszer belefutottam egy amolyan táblázat, kérdőív féleségbe, amin a kutya életminőségét lehetett megbecsülni, hogy ez segítsen a gazdiknak a döntésben. De én úgy gondolom, a döntés mégis mindig egyedileg történik. Aki nem éli át úgy, ahogy te/ti, nincs a helyetekben, az nem tudja, nem mondhatja meg, hogy érdemes lett-e volna várni, egy napot, kettőt, vagy bármennyit. Ha vársz még, utána azért vádolod magad, mert nem lett volna szabad hagynod tovább/többet szenvedni, ilyen helyzetben is voltam az első kutyámmal, nála túl sokáig vártam, túlzottan ragaszkodtam hozzá. Ez sem jó dolog, és ez is egy életre szóló lecke és fájdalom.

Ne vádold magadat. A kutyusotok sem vádolna. Gondolj arra, hogy milyen szép éveket biztosítottál neki öreg napjaira. Többet adtál neki, mint esetleg még egy-két nap, fájdalmak között, amivel meghosszabbíthattad volna az életét.

2018. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40 eve vannak allataim de meg mindig nagyon megvisel ha az o erdekukben kell meghozni egy ilyen kemeny dontest. utoljara a 17 eves kutyankat kellett elaltatni aki 6 hetes koratol a csaladunk tagja volt. nagyon fajt a szivunk erte de az osszes szervei lealltak es az allatorvos mondta hogy napjai lennenek hatra de kiszaradna teljesen nem tudna nyelni stb. igy elengedtuk ot de nagyon fajt es mindig hianyozni fog. Jo gazdaja voltal es o is sok szeretetet adott neked es a csaladodnak. az o erdekeben tudtal ugy donteni hogy nem a sajat erzeseidet fajdalmadat helyezted elonybe ez nemes tiszta szivre vall. helyesen dontottel , nem arultad el sose erezz igy. Megtetted neki azt amit o nem tudott volna megtenni maganak. most mar tulment a szivarvanyhidon es onnet vigyaz rad. almodban eljon majd hogy megsimogathasd es eltorolje rolad a banatot amit az elvesztese okozott. most mar boldog nem szenved viszont a te szivedben orok eletu lesz mindig.
2018. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legjobbat tetted.


És nem, nem árultad el.


Sajnos rengeteg itteni kérdező/válaszoló (le minden kalappal a kivételek előtt) már jóval korábban eldobta volna a kutyát.


Te nem taszítottad el azt a 12 éves "vadállatot", hanem tárt karokkal fogadtad - családtagot faragtál egy "kerti díszből", türelemmel és szeretettel.


Komolyan. 12 év után végre megtudhatta, hogy milyen érzés, ha van valaki, aki törődik vele.


Nem hagytad magára akkor sem, amikor beteg volt.


Az utolsó napok is jól teltek - borzasztó fájdalmakban, de az "őrangyala" oldalán.


Ezek után nem voltál önző - végleg szabadon engedted.


Az ő ideje letelt. Erről senki sem tehetett. Te mindent megtettél eddig, de eljött a pillanat.

Tettél róla, hogy az utolsó napjai szépek legyenek - amennyire csak lehet.


Végül megszabadítottad a fájdalomtól.


Nem tudom, hogy mi történik a halál után, de szerintem van egy kapu, ami mögött türelmesen, farokcsóválva várakozik.

2018. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, sok erőt adott. Nem tudom, hogy lesz e ebben az életben olyan kutyám, illetve megtalálom-e megint akivel ennyire harmóniában, egymásra hangolódva leszünk, de ezért az időért is hálás vagyok neki. Alig vette le rólam a szemét, más azt mondta szerelmes belém, szerintem csak nem akart többet egyedül lenni. Kevesen értették, látták meg, az igazi arcát, nekem is sok időbe telt.
2018. júl. 17. 15:58
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lesz, mert akinek mar volt kutyaja elobb utobb nem tud nelkuluk lenni. de hagyd magadnak meg az idot hogy meggyaszold ot. az is lehet hogy egyszer csak jon valahonnet egy kutyus akivel egymasra neztek es tudjatok hogy egyutt folytatjatok az eletet. nem kell hogy szep , okos fajtatiszta stb legyen. a szemebol ki fogod olvasni a szeretetet es az a leg fontosabb dolog a vilagon.
2018. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!