Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha befogadok egy nyájörző...

Ha befogadok egy nyájörző kiskutyát, milyen nehézségekbe ütközhetek?

Figyelt kérdés

Gondolom valakinek nem kellett és kirakta a szűrét, jópár órát kint sirt a járdán szegény. Megetettem,megitattam, reméltem hátha keresi valaki. Közben nagyon megszerettem, ő is engem,olyan ártatlan lélek...eldöntöttem hogy befogadom. Úgy látom és mondták is,hogy juhászkutya féle, a környékünkön is ilyenek őrzik a nyájakat. Itt van ő: [link]

itt még nem fürdettem, valamit rágott kint azért olyan piszkos a szája😄

Mit gondoltok, tanácsok? Valakinek volt e hasonló természetü kutyusa?


2018. júl. 17. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Arra vigyázz, hogy ne terelje haza a nyájat, mert abból probléma lehet...
2018. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nyájőrző? Nekem innen valamilyen kis terrierfélének tűnik.


Bár lényegen nem változtat, magas energiaszintű kutya lehet belőle, de lehet lusta is. Fel kellene méretni ezt a kutyakiképzővel, akivel tudtok következtetni az esetleges jellemvonásokra, habitusra, mert lehet hogy olyan kutyád lesz, akinek az egész nap nem elég, hogy lefoglald, de lehet hogy lustább. Ezt innen képről nem lehet megmondani, csak azt, hogy jópofa kutyus.

2018. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon edes es ha igy magara hagytak nem kereste senki sorsszeru lehethogy ratalaltal, szerintem lehet jobb dolga lesz nalad, es nem gondolom hogy barmi kulonosebb problema lehet abbol higy nyajakat orzo kutyus lehet, sot biztos sokkal jobb hazorzo
2018. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Messze nem biztos, hogy "nyájőrző" kutya.

Majd kitapasztalod, mennyire igényli a mozgást. Nagyon sok bizonyos munkára való fajta egyedei sosem végeznek a fajtájuknak való munkát. Attól még vígan élnek a gazdájukkal. Ennek a kiskutyának is ugyanazokat kell megtanítani, amit bármelyik kölyöknek szükséges. Kölyökként persze, a legtöbb kiskutya egy állandóan nyüzsgő lény. Kivéve, amikor alszik.

A szőrét látva ajánlatos naponta fésülni, hogy megszokja .

2018. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos kutya te pedig nagyon jó ember vagy.

De ebben a kutyában aztán minden lehet, csak nyájőrő nem. Westie és egyéb terrier lehet

2018. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem inkább west highland terriernek keveréknek tűnik nem pedig juhászkutyának. Majd ugyis felméred mennyi mozgásra van szüksége.

Ha nem volt még kutyád ajanlom Viktoria Stillwell A póráz két végén című nevelési sorozatát youtubon van fent egy csomó rész magyarul.

2018. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!