Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne egy harmadik kutya?

Figyelt kérdés

A szívemre teszem a kezem, és kijelentem, hogy a kutyáim a világot jelentik nekem!

3 és 7 évesek.

Az idősebbik fiú, a fiatalabbik a lány. A fiú nem szeret a lánnyal játszani, ő megszokta azt a 4 évet, hogy egyedüli kutya. Így kb hetente 5 percet játszanak együtt. Külön külön vannak fárasztva, viszont együtt foglalkozunk velük. Úgy értem, ha a kertben dobom a labdát mindketten futnak utána, de a szellemi fárasztás külön történik. Mégis teljesen más jellemek. A fiú nagyon szeret futni, felfedezni, keresni. Míg a lány inkább ugrál, labdázik, és akadálypályán edz. Attól függetlenül, hogy nem játszanak együtt nagyon szeretik egymást. Soha nem irigyek egymásra, és sokszor alszanak egymás mellett, vagy egymáshoz bújva.

A lány imád kerten kívül más kutyákkal játszani, futkározni, birkózni. A fiú nem annyira játszik más kutyákkal, csak pár kutyussal kezd el szaladgálni a legtöbb mellett elmegy.

Szóval a lánynak szeretnék egy "játszótársat" . Annyira örök ugrabugra, hogy igényelné, hogy 0-24 olyan kutyával legyen, aki benne van szinte mindig a játékba. A fiú kutyámat hiába fűzi, nem igazán akar vele játszani.

Ezért kislány kutyusra gondoltam.

Természetesen, ha lesz még egy kutyusunk ugyanúgy mindent meg fog kapni, mint a mostani kettő. Ugyanolyan prémium táppal etetném, és ugyanúgy a családunk tagja lenne.

De félreértések ne essenek, így leírom, hogy nem az a cél, hogy a lány kutyám lefáradjon (mert az az ÉN feladatom), hanem az, hogy legyen egy olyan társa is, aki mindig bohóckodna vele.

Persze még nem eldöntött, hogy lesz e.

Nektek mi a véleményetek?

Abban biztos vagyok, ha lesz is akkor remek élete lesz nálunk.


2018. júl. 18. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi lesz akkor, ha a harmadik kutyusról az összeszoktatás után kiderül, hogy ő sem vevő a tiéd bohóckodására?

Ez nem attól függ, hogy fiú vagy lány, egyszerűen személyiség kérdése. És egy-két találkozásból nem derül ki az sem, hogy hosszú távon működne-e.


Ha szeretnél harmadik kutyát, akkor hajrá, de csak ezért én nem vállalnám be, túl nagy lutri.

2018. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez teljesen jogos!

Ezért mondtam, hogy még nem eldöntött.

Ha esetleg erre találnánk megoldást azonnal jöhetne a kutyus hozzánk.

2018. júl. 18. 09:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan menhelyek, ahova sajátot is be lehet vinni, így látnátok mennyire passzol az új kutya hozzátok. Ilyen helyet javasolnék. A neme mindegy, egy kannal is jól eljátszhat a szuka. A jellemét nézzétek. Ha szeretnél harmadik kutyát, nyugodtan.
2018. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez remek ötlet! Nagyon köszönöm! Utána nézek hova mehetnénk be :)
2018. júl. 18. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen egyesületet biztosan tudok: "Állat és Ember Állatvédő Egyesület"


Hozzájuk tuti lehet vinni sajátot. De a kutyák nem mind egy helyen vannak, hanem ideiglenes befogadóknál, így lehet több helyre is el kell látogatnotok.

2018. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira tudod, hogy jó helye lenne nálatok, akkor ne nekünk bizonygasd, hanem tedd, amit akarsz.
2018. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

A körülményeket írtam le, és a felfogásomat próbáltam kifejteni az olvasóknak.

Nem nagyzolni akartam, nem vagyok Isten.

Annyit viszont biztosra tudok, hogy jó minőségűt esznek, és nagyon sokat van velük foglalkozva. A kutyák igényeiben biztos vagyok, hogy ki van elégítve.

A tanácskérésem arra irányult, hogy jó ötlet lenne e még egy kutya. A sorsa jó lenne nálunk.

Csak, hogy mégis 3 kutya. Akinek esetleg több van, mint kettő leginkább az ő véleményük érdekelne.

2018. júl. 18. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:
A te esetedben mindenképp menhely. Elmondod mit szeretnél és tudnak majd ajánlani olyan kutyákat akik alkalmasak lehetnek. Ha bevinni nemis tudod a kutyádat, ha viszel magaddal valakit ő megtud várni a kutyáddal és kitudjátok vinni közös sétára a jelöltet. Ha minden ok hazalehet vinni próbaidőre a kutyát, hogy kiderüljön mennyire müködik a 3 kutya együtt, az othoni környezetben.
2018. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg Cesar Millan-t, Ő meg tudja neked mondani, hogy hogyan kell több kutyát egyben tartani tökéletesen.

Mellesleg nekem 6 volt panelban. Most már udvar, de semmivel sem jobb vagy rosszabb nekik.

2018. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!