Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csontot lehet adni a...

Milyen csontot lehet adni a kutyáknak rágni? Ami biztonságos, és elszórakozik vele? És hol vegyem?

Figyelt kérdés

A piacon lehet venni valami füstölt csontot a kutyás részlegen. Múltkor jóindulatból kaptunk az egyik ismerősömtől. Nem voltam biztos benne, hogy oda merjem e adni a kutyámnak. Végülis odaadtam. Elszórakozott vele, napokig rágcsálta, majd mikor a feléhez ért elkoboztam tőle.

Ilyet kaphat máskor is? Vagy hol tudok venni olyan csontot, ami jó?

A fressnapfben vettem egy nagy csontot, már nem tudom milyen csont volt, de csomagolás alapján egész jónak tűnt. Itthon odaadtam, és ilyen nagy darabokban málltak le róla a darabkák, amiket a kutyám egyben nyelt le. Azonnal elvettem tőle..

Tudom, hogy kell csontot ennie, de milyet is?


2018. júl. 18. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Piacon, sparban húspultban lehet kapni marha velőscsontot. Az tökeletes ilyen célra. Csak arra figyelj,hogy ne a daraboltat vedd, hanem ami jó nagy darabban van. Az ára olyan 3-400ft/kg.
2018. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyers marha térd csont piacon, hentesnél. Velős csont is elmegy, de az túl kemény részemről a rotimnak is. A füstölt is jó ha nagy, és nem tudja egyszerre elrágcsálni. Ha napokig rágcsálja az a jó, nem értem miért kell elvenni tőle a felénél, ha napokig szórakozik vele, és nem egyszerre falja be. Mondjuk én maradok a natúr nyers marha térdcsontnál, mert sokat iszik a füstöltre a kutyám.
2018. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A velős csonttal az a gond, nem tudja teljesen elrágni a kutya. Teherhordó csont túl kemény , koptatja a fogat.

Marha térdet vegyél valahol.

2018. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól értettem a kérdező olyan csontot keres, amit nem tud elroppantani a kutya és nagyobb darabokat lenyelni. Tehát erre a velős csont tökéletes. Én a fogkopástól nem félnek,ahhoz rengeteget kellene rágnia.
2018. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!