Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli kutya tartható belváros...

A puli kutya tartható belvárosban, lakásban, megfelelő lemozgatás mellett?

Figyelt kérdés
2018. júl. 18. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Plusz jó hír, hogy nem hullajtja a szőrét.
2018. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! De tényleg csak alapos mozgatás, képzés mellett, különben a berendezés bánja az egészet – de gondolom, ezt tudod. :)
2018. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi! És az sem baj neki, hogy itt ilyen kisebb-nagyobb parkok vannak csak?

Azon kívül meg beton.


Erdőbe, vagy nagyobb természetes helyekre maximum hétvégente tudnám vinni.

2018. júl. 18. 17:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de tenyleg rengeteget kell vele foglalkozni, mas kulonben unalmaban szet fog szedni mindent, mert nagyon hiperaktivak, hiszen terelokutyak eredendoen. Butoroknak meg mindennek annyi, ha elkezd unatkozni.
2018. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Tervezem kutyasuliba vinni, meg valamit sportolni vele, csak még nem tudom, hogy mit...

De eleve olyan tenyésztőt keresek majd aki inkább kedvtelésből tartásra tenyészt, vagy olyan kölyköt választok majd az alomból, állitólag a tenyésztő szokta tudni előre, már a kölyök viselkedéséből.

2018. júl. 18. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tartani lakásban, ha le van mozgatva. Viszont szőrápolást illetőleg annyit hozzá fűznék, ha szőrben akarod tartani akkor télen mikor beindul a fűtés szezon eléggé szenvedni fog!


Kutyakozmetikus vagyok, sok olyan puli vendégünk van aki macisra van nyírva,persze 1-2 havonta járnak rendbe rakásra,otthon fésülik. Ők azok akik lakásban vannak. Nyilván a puli jelleg az már eltűnik ilyenkor. Persze alapjáraton a pulit nem fésüljük,de ez arra vonatkozik ha zsinóros szőrben van. Viszont fűtési szezonban a zsinóros földig érő szőrben szenvedni fog.

2018. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van és voltak is puli kutyáim.Szenved lakásban tartva. Szereti a szabadságot, a nagy teret, hogy szabadon akkor rohanhasson, amikor ő akar, és nem pórázon, amikor te akarod.

Hogy ugathasson bicikliket, a mieink például önként, tanítás nélkül terelgetik a lovainkat, rohangálnak együtt, iszonyat mozgékonyak, szinte egész nap mennek, mozognak.

Ezt nem tudod lakásban neki biztosítani.

Miért önző módon magadat nézed, te milyen kutyát akarsz? Miért nem az a szempontod kutyaválasztásnál, hogy olyan kutyát vegyél, ami lakásban tartva is jól érzi magát?

Az ilyenek szokták azt csinálni, önző módon önfejűen, hozzáértés nélkül megveszik a kutyát, azt hiszik, majd ők megmutatják, hogy lehet tartani!

Az elején viszik gyakran sétálni, majd megunják és egyre ritkábban viszik, majd jön az, a kutya mivel majd megőrül bent, elkezdi rágni a bútort, mindent.Szidva lesz, bezárva, még szarabbul érzi magát.Szabadsága,ami neki alapdolog nuku.

Aztán eljön az, hogy ki lesz rakva kóbor kutyának, vagy másik gazdához kerül, aki láncra köti, mert kárt csinál, vagy be lesz adva menhelyre, és nem sorolom.

És nem a kutya lesz a hibás, hanem a gazdája, aki nem vette figyelembe a puli fajta igényeit!és belekényszerítette egy számára természetellenes életbe, ami neki nem élet, csak szenvedés.

Annyi más fajta kutya van, miért épp pulit veszel???

Iszonyat belegondolni, az én pulijaim lakótelepen élnének!Ők így boldogok, ha szabadok.

Amúgy miért kell pénzért kutyát venni, amikor rengeteg van menhelyeken?Ugyanolyan szerethető, sőt hálásabb társ lesz mindegyik, ragaszkodó.És csinálsz vele egy jót, hogy megmented, szereted.

2018. júl. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerinted minek tettem fel a kérdést?

Ha csak az én elképzeléseim számítottak volna, s a kutya igényei nem, akkor egy szó nélkül megvettem volna az állatot, nem pazaroltam volna az időt tájékozódásra...


De ehelyett nem csak, hogy ide írtam ki kérdést, de még megkérdeztem egy tenyésztőt és egy állatorvost is.

Mindkettő szerint a megfelelő feltételek megteremtése és szabályok betartása mellett a puli kitünő lakáskutya.


De ha már Te is megemgetted magadnak, akkor had szabadjon mekem is általánosítanom így ismeretlenül, látatlanban!

Te biztos az a fajta gazda vagy, ki a nagyobb telkéből kiindúlva azt hiszi, hogy "hát itt rengeteget rohangálhat majd a kutya" és ezért úgygondolja, hogy se sétáltatni, se foglalkozni vele nem szükséges...

2018. júl. 25. 08:05
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

Csak saját önfejűséged megerősítésére tetted ki a kérdést, mivel úgyse hallgatsz senkire.Inkább kínozol lakásban egy olyan fajta kutyát, ami nem oda való, miközben 100 másik fajta inkább való lakásba!Hallgass akkor az állatorvosra, de majd ne az utcán vagy menhelyen végezze a puli, mert nem bírja a bezártságot, és szétszed mindent.Vagy nyugdíjas vagy? Munkanélküli? Egész nap vele leszel?az

Az meg hogy olyan valakit bírálsz, aki azzal tölti az összes szabadidejét,az összes pénzét, az egész életét hogy mások által kidobott állatokat megment, gazdához juttat, vagy megtartja azokat, akik csúnyák, betegesek, öregek és nagy területen, jó kajával és SOK FOGLALKOZÁSSAL!szeretettel leélik a kis életüket a sok szenvedés után amin átmentek-mert tudnék erről írni,na ez meg egyenesen felháborító és buta dolog!

Per pillanat 9 ilyen kutyám van tartósan, mert vannak átmenetiek is, akik gazdát keresnek.

Legtöbbjük szörnyű bántalmazásokon ment keresztül, annak is örülök, ha odajön hozzám, elveszi az ételt és nem elbújik.

Ennyi kutyát nem tudok és nem is akarok egyesével sétáltatni!Nekik nem ez a legnagyobb gondjuk, hanem a testi és lelki rehabilitáció.Nem is volt rajtuk nyakörv, póráz és nem is mennek vele.

Kínszenvedés némelyiket orvoshoz elvinni, autóba tenni,úgy retteg.De aztán ahogy telik az idő, gyógyulnak lelkileg, és legtöbb teljesen gyógyult lesz, de ehhez nem a sétáltatás a lényeges, hanem a szeretet, törődés, gondozás.

De minek írom ezt neked? Fogalmad sincs ezekről, érteni se fogod, mert te csak magaddal törődsz.

2018. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amit írtam az írónia volt, arra akartam rávilágítani, hogy mennyire komolytalan ha ismeretlen embereket bírálsz az interneten, ráadásul teszed ezt mindössze ilyen kevés információ alapján.

Reméltem leesik...


Képzeld én is rengeteg állattal foglalkoztam már, valamelyikhez kimagasló módon is értek, csak ez nem feltétlenül a kutya.

De eddig minden gondozásomba vett élőlénynek maximálisan felelősségteljes gazdája voltam.


Úgyhogy ennyierővel az a felháboritó amit Te írtál.


Viszont az ezejkszerint valóban betalált, hogy a felhal!ozott állataidat nem sétáltatod. Hát fúj, szégyekld magad!

Minden amit csak mondasz kifogás, hogy miért nem sétáltatod, hiszen csak magaddal törődsz...

(Ilyet én is tudok, egy anonim oldalon egyenértékű a szavunk)


Lényeg a lényeg, hozzáértő embereknek még mindig jobban hiszek, s nem semmi hogy rád nem lehet egy netes kommentelőnek/kérdezőnek rossz szava, de Te képes vagy leszólni az állatorvosokat en block.

2018. júl. 27. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!