Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Retriever póráz vagy hám?

Retriever póráz vagy hám?

Figyelt kérdés
Jövő héten kerül hozzánk az állatmenhelyről a kutyának (2 éves)! Nem tudunk dönteni hogy hámot vagy retriever pórázt vásároljunk neki! Ti melyiket ajánlanátok?

2018. júl. 18. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

A hám annyival praktikusabb hogy nem folytja a kutya nyakát. Viszont ha nem fogjátok tudni leszoktatni a húzásról akkor a póráz a praktikusabb mivel avval könyebben megtanulja ne húzon. De attól is függ mekkora a kutya. Mert ha kicsi akkor mindenképp hám ha közép termetű vagy nagy akkor póráz.

Remélem segítettem:)

2018. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akita keverék szóval olyan közepes! Akkor lehet mind2-t venni fogunk! köszi a segítséget:) (Továbbra is várok válaszokat)
2018. júl. 18. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a pórázt! A hám arra van, hogy húzzon. Azzal sem korrigálni, sem nevelni nem fogsz tudni. De a retriever póráz sem fojtja, ha tudod használni és az első pillanattól elvárod a normális sétát. Tudod használni? Van nevelési tapasztalatod?
2018. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tapasztalatom van mivel jelenleg is van egy kutyám! Használi még nem próbáltam de Kátay Zoltán-tol láttam róla egy videót ahol elmondta hogy kell!
2018. júl. 18. 21:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Karay Zoltán-tól (hivajabító...:D)
2018. júl. 18. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha akita keverék akkor nagy kutyus lesz. Én a pórázt javaslom addig amíg meg lesz tanítva mindenre. És ha úgy van akkor lehet válzani hámra. Én szerintem. Bár én inkébb a pórázt javaslom.
2018. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hámot csak akkor, ha már tud laza pórázon sétálni és korrigálnod sem kell állandóan a viselkedésén.
2018. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!