Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát tudtok ajánlani más állatok és gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

Az "elvárások": kinti kutyus lenne, de bármikor bemehetne a melléképületekbe, kazánhoz stb, szigetelt kutyaház, négy gyermek mellé érkezne (15-10-8-6 évesek) így fontos hogy türelmes legyen. Vannak baromfik, kacsák, tyúkok, ezért nagyon fontos hogy ne bántsa őket. az is jó lenne ha nem ásná fel az egész kertet, de ez úgyis nevelés kérdése. Nem szeretnénk kistestű kutyust, mindenképp legalább közepes kutyusban gondolkodunk.

Amit mi tudnánk neki adni: hatalmas telek, naponta legalább 1,5-2 óra intenzív foglalkozás, ha a tanítás nem megy otthon akkor kutyasuli, hetente legalább 4-5 séta, hétvégente túrák, vidéki séták, ivartalanítás.

Ezek alapján én a labradorra, golden retriverre, németjuhászra gondoltam, esetleg border collie-ra. Csak azt nem tudom hogyan viszonyulnak ezek a fajták más állatokhoz. A labrador és a goldie kacsavadász fajta volt eredetileg, ezért félek. Az örökbefogadás is szóba került, de lehet hogy esetleg egy vadászkutya felmenőkkel rendelkező kutyát fogunk ki és kiírtja nekünk a baromfiállományt.



2018. júl. 20. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Én ebből a felhozatalból a goldent választanám a megadott szempontok alapján. Szerintem a német juhászok többsége már nagyon leromlott,az én tapasztalataim szerint a labradorok túlságosan aktívak és kajlák. Esetleg még a border,de tapasztalataim szerint ők is hiperaktívak.

De a testméreten kívül az összes felsorolt dolog csak nevelés kérdése,szóval bármelyik méretben megfelelő kutyából tudsz hozzáértéssel család kedvencét csinálni.( Természetesen vannak olyan fajták,akikhez nagyon erős kéz kell,és nagyon sokszor le kell dominálni,van akit egyszer rendreutasítasz,és megérti. )

2018. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Border, németjuhász, labrador semmiképp


Golden az jó. Berni pásztor, leonbergi, landseer, újfundlandi esetleg?

2018. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
4 gyerek,és a kutya legyen türelmes ?!
2018. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként meg lehet nevelni és szocializálni a kutyát. Sőt KELL. Mert anélkül vehetsz te uszkárt is, azis leölheti a csirkét ha nincs foglalkozva vele
2018. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk berni pásztorunk volt, most leonbergink van, ismerősöknek bernáthegyije van a porontyok mellett, akik sokat járnak át hozzánk. Mindhárom kutya nagyon türelmes és óvatos a gyerekekkel szemben, békés, jámbor, szelíd óriások.
2018. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Amit kizárnék rögtön: border collie.

Német juhász kizárólag kutyasulival, kiskortól.

Golden megfelelő lehet, illetve még ajánlanám a berni pásztort és leonbergit.

2018. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Egy nyugodt labrador kölyköt javasolnék. A legtöbben ott rontják el, hogy alapból vesznek egy hiperaktív kölyköt, mert az megy hozzájuk oda legelőször és utána jönnek a problémák, mert nem ilyenre gondoltak. Bár ha tenyésztőtől tervezitek venni, akkor elvileg ő tudni fogja, hogy melyik kölyök lesz jó nektek.


Az állatokhoz úgy fog viszonyulni, ahogy nevelitek. Nekünk a labradorunk szereti néha ijesztgetni a tyúkokat, amikor be vannak zárva az elkerített tyúkudvarba, de ha kiengedjük őket a nagyudvarba, akkor rájuk sem hederít, bár kölyökkorában egyszer jól megkergetett egy tojót. :)


Mi úgy tanítottuk egyébként, hogy hosszú séta után leültettük egy kicsit távolabb a tyúkudvar bejáratától, kiengedtük a tyúkokat és amikor menni akart feléjük vagy nagyon rájuk feszült nézés közben, akkor tiltottuk. Az volt a gyakorlat lényege, hogy eleinte csak távolabbról nézhette őket, de nem mehetett a közvetlen közelükbe. Amikor már látszott a viselkedésén, hogy nem érdeklik a tyúkok, akkor felügyelet mellett már közéjük mehetett és idővel már felügyelet nélkül is, ha nem kellett már korrigálni. Esetleg a későbbiekben lehet hergelni is a tyúkokat, akkor jó, ha már arra sem ugrik a kutya (ugyanis ez aktiválhatja a vadászösztönét).

2018. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ausztrál juhászkutya, Akita esetleg husky?
2018. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok! Samoyed? Viszont ezek az elvárások nevelés kérdései...
2018. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk volt Bordeauxi-Dog nagyon barátságos fajta, szeret játszani és hát aludni is.. Én ajánlanám gyerekek mellé is de azt nem tudom hogy baromfikkal hogy viselkedik mivel nekünk nem voltak
2018. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!