Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom szobatisztaságra...

Hogy tudom szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
lassan 2 hete van nálam a 10 hetes kutyusom, és tudom hogy hosszú folyamat, de már anyukámmal kétségbe vagyunk esve. Napi 3x sétáltatom evések után, és nap közben nem kakil be,de éjszaka sajnos igen és nem tudom hogy tudnám rá nevelni, hogy bent ne. Hiszen éjszaka nem vagyok ott vele, nem tudok rászólni. Valaki ötlet?

2018. júl. 20. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Van egy tuti tippem: TÜRELEM. Egy kisbabától sem várhatjátok el, hogy azonnal szobatiszta legyen, a kutyus is jelenleg ezen a szinten van, fizikailag képtelen hosszabb ideig vissza tartani, a záróizmai még fejlődnek, kicsi a teste-ezzel együtt a hólyagja stb. Igen, még hetkig fog bekakilni éjszaka, ha nem tudod akkor is kivinni 2-3 óránként, ehhez az előtt kellett volna anyukáddal az idegeiteket megedzeni, hogy kutyát vesztek magatokhoz. Minél többet viszitek ki, annàl hamarabb fogja megtanulni, de hirtelen csodát ne várj, mert mint mondtam, még jó ideig fizikailag nem tudja hosszú ideig vissza tartani. Ha nem akartok balesetet, vigyétek ki éjjel-nappal kétóránként, ellenkező esetben takarítotok és kész. Meg fogja tanulni szépen, nagyjából 4-5 hónapos koràban már ki fog bírni mondjuk 5 órát kivitel nélkül, egy éves kor körül már reàlis elvárni, hogy egy munkanapot(8óra) kibírjon.
2018. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Úristen egy 10 hetes babakutyànak nagyon kevés a napi 3 séta!! Igazàból ilyenkor még nem is nagyon lehetene sétàltatni, max hàz körül kis kört, hisz még nincs meg az összes oltása!

Ekkora kutyát kb 3 óránkènt kellene levinni pisilni, éjszaka is ha nem bírja ki! Ha màr kutyát vállaltál, vedd rá magad hogy felkelsz éjjel 2-kor és leviszed szerencsétlent!!

2018. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Ja és evés utàn tilos mozgatni a kutyàt, a kicsiket is!!
2018. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
én óránként vittem le ha volt dolga ha nem, persze mire kellett volna neki addigra döglöttem ki annyira hogy ne ébredjek fel rá. olyankor mikor felébredtem kiraktam kakit udvarra "ide kell csinálni" egyhe dorgálós hanggal, pár napig ment ez aztán inkább később vittem ki és nem zaklattam fel is tudott kelteni utána már. mig kicsi addig nem fogja bírni, nekem kb 6hónaposan volt hogy este 10től csak hajnal 5kor keltett. most 8éves de mindig ugy kell intézni hogy tudjon szólni mert volt már hogy bezabált és hiába éjfélkor értünk haza 2kor már vinni kellett ki mert elrontotta gyomrát. nem rászólnod kell éjszka, ha mennie kell mennie kell. azt kell megoldanod hogy ő tudjon szólni ha nem bírja tartani
2018. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Én konkrétan telepakoltam kutyapelenkával mindent ahova csak menni tudott a kutya a lakásban. Aztán mivel szinte mindenhol az volt, máshova nem is nagyon tudta végezni a dolgát.

Aztán mikor már megszokta, hogy pelusra kakil-pisil, elkezdtem lecsökkenteni a pelenkák számát 3-ra majd mikor már oda járt csak 1 pelus maradt, ami aztán egyre kijjebb került a házból az udvarra, és szép lassan elhagyta kint a pelust is.

De ehhez nem 2 hét hanem még 2 hónap is kellett ha nem több (pontosan nem tudom mennyi idő volt, de 100%-osan 6 hónapos korára lett szobatiszta.)

RENGETEG TÜRELEM kell hozzá, ha úgy nem megy ajánlottabb a ti és a kutya érdekében is másik gazdit keresni neki.

2018. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eleinte sűrűn kell kivinni. Ha van produktum, akkor agyondicséred, ha nincs, akkor nem tulajdonítasz neki semmi jelentőséget, csak simán visszamentek a házba. Az még fontos lehet, hogy ha van produktum, akkor ne azonnal forduljatok vissza a házba, hanem kicsit még sétáljatok tovább, különben értelmezheti úgy is, hogy ha kakil, akkor az a büntetése, hogy visszaindultok.
2018. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ez hülyén fog hangzani, de ha rálátsz és "nyílik a segge", akkor az már jele annak, hogy valami készülődik ki onnan. Így nagyjából megtippelheted, hogy lesz-e valami vagy sem. :)
2018. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nektek is minek kutya... Majd 5 hónaposan elvárható, hogy szobatiszta legyen, addog pedig vinni kell le! Ha ez neked kényelmetlen, kár kutyát tartani. De ennek miért nem néztél utána? Alap lenne, hogy az ilyeneknek utána olvasol!


És ugye csak rosszul olvastam, hogy egy 10 hetes kiskutyát napi 3x viszel le? És közben még szobatisztaságot is elvárnAál?

2018. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, nem tudom miért kellett lepontozni, problémás kutyáknál ez is 1 megoldás..
2018. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
kedves 8as, én a 4es vagyok, én is le lettem pontozva nyugi, gondolom nem azt várta hogy majd neki kell megoldani hanem hogy lesz valammi csodaszer vagy nem tudom :D pedig 8éves kutyával mondom tapasztalatból, 12-15órát kibír a németjuhász (vele dolgozok van hogy a 15órás szolgálat alatt ki se megy csak mikor már jönnek dolgozni akkor ugatni) de még nála is megesik hogy este közepén ki kell vinni és szól ügyesen, miaz hogy, volt olyan hiszti rohammal keltett annyira sürgős volt neki de akkor szaladni kell nem aludni tovább. 4hónapos kora óta nem volt baleset hogy vittem le amint szólt (igen fél éves koráig gyakrabban kellett), de egyetlen egyszer volt még mikor iskolás voltam hogy nem volt kinek szólni amikor ment hasa, anyám pont elment piacra egyedül volt, dehát arról nem ő tehetett, liftezni meg mágneszáras ajtót nem tanulta meg használni, majd én is szidjam le h ha dolgod volt ki kellett volna nyitnod kulcsrazárt ajtót leliftezni kimenni aztán meg simán visszajössz csak egy 4jegyű kód kell? . gondolom azt várta a kérdező hogy majd a kutya lesz a hibás hogy nem bírja ki nem ő amiért nem biztosítja számára a kijutást
2018. júl. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!