Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyámma...

Hogyan értessem meg a kutyámmal, hogy NEM BAJ, ha bepisil?

Figyelt kérdés

Veseproblémái vannak, és az orvosunk mondta miután kiderült a betegsége, hogy valószínű nem lesz szobatiszta sosem.

Nem is volt az soha sem. Mindig bepisilt napi 2-3x.

Szegényt mindig letoltuk, amikor épp pisilés közben tetten értük. SOHA NEM BÁNTOTTUK!!!

Amióta tudjuk, hogy a veséjével gond van, azóta természetesen nem csesztük le, sőt én amikor épp "tetten érem" meg is simogatom.

Mindig nézi, ahogy a felmosót a kezembe veszem, és utána elfut. Úgy csinál, mintha bármikoris megkergettem volna vele. Szabályosan fél a felmosótól szegényke.

Amióta tudjuk, hogy beteg, én felmondtam a munkahelyemen, és párom dolgozik jelenleg csak. Szerencsére semmiben nem szenvedünk hiányt. Pár hónapja ez a helyzet.

Én 3 óránként becsületesen leviszem, hogy tudjon pisilni, de van, hogy ígyis 2 séta között besikerül egy a megszokott kis helyére, és odapisil. Este éjfélkor jön fel utoljára, és reggel fél 6kor párom viszi le munka előtt. Az éjszakát kibírja - alszik végig.

Nem szeretném, hogy félve pisiljen fent, mert hát muszáj neki pisilni.

Semmi jelét nem mutatta, hogy beteg lenne, így egyszerűen szobatisztaságra próbáltuk nevelni, most meg szeretnénk visszavonni a fejében ezt.

Amúgy "szobatiszta", mert a nagy dolgát csakis lent végzi el.

Kérlek segítsetek. Tudom nem szokványos kérdés.

Gondolkoztam, kis kutyapeluson, vagy kis műfüves tartókán.

Amúgy kb 1 év múlva a helyzet megoldódik, mert kertesbe költözünk. Ott ki be járatos lesz, és lesz neki kutyaajtó, hogy ha dolog van, akkor csak mehessen, ahogy jólesik neki.

De jelenleg, amíg panelban lakunk nem tudom hogy oldjam meg.

Van, amúgy, hogy napi 1x, vagy egyszer sem pisil be, de általában 2x-3x be szokott.


2018. júl. 20. 22:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
A kutyák eléggé értik az emberek testbeszédét. Ha bepisil, simogasd meg, vagy ha szereti, öleld át. Beszélj hozzá nyugodt hangal, mosolyogj rá. Azt nem tudm, hogy beválik-e, nem vagyok szakértő, meg kutyám sincs, de elvileg...
2018. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Vagy legyen neki is alma. Megmutatod neki, hogy oda kell pisilni.
2018. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

"hagyd figyelmen kívül"

legyen a lakásban kutyapelenka, talán addig tudja majd tartani míg a pelusig elér..

2018. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
Tegyél rá pelenkát. Nem olyat, amit a földre raksz, hanem szabályos, kutyára erősíthető kutyapelenkát.
2018. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rá nem szeretnék rakni pelust, maximum a földre. Nem szeretném, hogy zavarja egésznap, meg úgyis mindig ugyanoda pisil.
2018. júl. 21. 09:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A többi választ törölték a moderátorok?
2018. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, én csak 4 választ láttam összesen
2018. júl. 21. 09:56
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanolyan durva itt a cenzúra, mint a fácsén, nem tudtad?

A mocskosszájúak maradhatnak, a többi cenzúrázzák, vagy kidobják. Rettegnek attól a véleménytől, ami nem az övék : ennyire telik nekik.

2018. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Idáig csak azt törölték amelyik választ jelentették, úgy vettem észre.

Mikor írtam ehhez a kérdéshez először, a második oldal is tele volt válaszokkal, vitával inkább.

Szerintem nyugodtan hagyhatták volna, hisz nem trágárságok voltak bennük.

2018. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
5%
Valószínűleg Te is traumaként élted meg, hogy ilyen súlyos beteg a kutyusod. (Abból is látszik, hogy felmondtál a munkahelyeden). Ennek feldolgozásában is és talán kutyanevelési tanácsadásban is segíthet egy kutyásokkal foglalkozó pszichiáter! :)
2018. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!