Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb fiú kutyához fiú vagy...

Idősebb fiú kutyához fiú vagy lány kutyát hozzunk?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves fajtiszta fox terrier fiú kutyám. Szeretnénk neki egy játszótársat, de mindenképpen fiatalt. Már beszéltünk egy tenyésztővel, le is foglaltunk egy kutyát, viszont még nem tudjuk, hogy fiút, vagy lányt hozzunk. (ha a jövevény is kan) A korkülönbség miatt lennének összekapások, vagy hierarchia lenne a két kutya között?

2018. júl. 21. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csakis lányt, ha nem akarjátok bonyolítani az életeteket!

Mihelyt az új kan kutyus ivarérett lesz, elkezdődik a rivalizálás. Ezen nem segít az ivartalanítás, ha már megvan az utálat. Néha lehet kordában tartani a dolgokat, de strapás és jobb megelőzni.

Még nőstény esetén is lehet féltékenykedés, tehát figyelni kell, hogy a már meglévő kutyusnak ne sérüljön a lelke.:)

Biztos lesz, aki majd bizonygatja, hogy pedig náluk így meg úgy, milyen jól elvan két kan, én azt mondom, hogy szerencséje volt, nem ez a jellemző.

2018. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a mostani kutyátok ivaros, akkor okosabb lenne szukát hozni, viszont csakis akkor, ha a szuka legalább ivartalanítva lesz.

Ha ivartalan, akkor mindegy ilyen szempontból. Bár a szukát így is, úgy is célszerű ivartalanítani.

2018. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Szukát hozzatok és mindkettőt ivartalaníttatni!

A meglévőt már most, a szukát - ha nem akarod, hogy elhízzon - első tüzelése után.

2018. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha ivaros a kan , akkor szukát , ha nem akkor teljesen mindegy. Ivartalan kanok jól megvannak egymással. Viszont ha ivaros és a szuka mellett döntessz, az egyiket mindenképp ivartalaníttasd. A kannak egyszerűbb megoldani és hamarabb is gyógyul. Nem kell megvárni amúgy az első ivarzást, legjobb a 7 hónapos kort belőni az ivartalanításra. A hízás nem amiatt van, mert ivartalanított a kutya, hanem mert túl van etetve...
2018. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

4-es ez nem igaz!

Magyarország legprofibb állatkórházának a vezető orvosa, amikor vittem a kan kutyám ivartalaníttatni és kifejeztem az aggodalmaimat hízással kapcsolatban, akkor mondta, hogy "Előfordul, de inkább csak a szukákra jellemző, korai ivartalanítás után!"

Nos, én neki jobban hiszek, ezért semmilyen vitában nem szeretnék részt venni, mindenki azt és akkor csinál a kutyájával, amit akar!

(Természetesen, az ivartalanítástól függetlenül is a túletetett, egész nap fekvő állat elhízik.)

2018. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Akkor olvass utána, rengeteg cikk van már fenn ezzel kapcsolatban az interneten. Attól mert ivartalan, nem fog elhízni, a belustulás+túletetés kombó a baj.
2018. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2018. júl. 21. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Ivartalan kan kutyámnak “látszik” a bordája. Nem fog meghízni ha kólbeteted.
2018. júl. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
#4 a kan hamarabb túl van rajta, viszont nagyobb kockázat egy ivaros szuka mint egy ivartalanítás.
2018. júl. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

H ez sokmindentoll fugg. Nekem kan oreg Kaukazusim volt es melle hoztam egy kan Amstaffot. Soha nem volt gond.

De mivel nem vagy biztos a dologban ezert inkabb szukat hozz.

2018. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!