Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úszáson kívül mivel lehetne...

Úszáson kívül mivel lehetne még kíméletesen erősíteni, mozgatni a kutyát?

Figyelt kérdés

11 hónapos, nagytestű kutyáról van szó. A mellső lábai picit elkezdtek csámpázni kifelé. Nem vészes, de most kéne még korrigálni amíg fiatal. C-11 komplexet kapott eddig, most Apto flex szirupot vettem, de jó lenne az tenyésztő szerint kicsit erősíteni is az ízületeit, pl úszással, mert az nem terheli túl.

Nem sok tó van erre, ahol tudna úszni, és sajnos magától is nem megy olyan mélyre, hogy úszhasson. Ma voltunk kutyás strandon, gondoltam utánam csak bejön, de nem igen jött össze ez sem, valószínűleg a hirtelen mélyülő víz riasztotta vissza.

Más tippeket esetleg tudtok adni, hogy mivel tudnék még segíteni a lábán? Úszni ha bemenne a vízbe akkor sem tudnánk olyan gyakran menni, de erre is jöhet tipp, hogy hogyan csalhatnám be mégis, ha lehetőség adódna megint.



2018. júl. 21. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Óvatos futtatás, 'peca%
2018. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
#1 ne írj hülyeségeket légyszi
2018. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, mennyit szánsz rá, vagy mennyire aggasztó a dolog, de én a helyedben valószínűleg elmennék néhány kutya fizio- illetve hidroterápiás foglalkozásra. Megelőzési célból is ajánlják, és számos szakszerű tanácsot kaphatsz.
2018. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem durva a dolog, ahogy látom inkább mancsból áll furán, a csuklóízület nem dől be, vagy csak minimálisan. Ha ül akkor semmi nem látszik.

Pont ma gondoltam rá, hogy valami fizioterápiának is utána kéne nézni. Nem igazán vagyok otthon ebben, de érdekelne a dolog. Hol vannak ilyen foglalkozások? Vagy akár van olyan szakember aki házhoz jön? Mennyibe kerülhet kb? Ha tudsz helyet, vagy embert ajánlani azt is megköszönném, szívesen utánanéznék.

De addig is, ha van bármi amit otthon tudnék tenni, kíméletes, de hatásos mozgásformák formájában mondjuk, arra is várok tippeket. Szerencsére nem komoly a dolog, és nem látom, hogy romlana. Kiállításon is azt a tanácsot kaptuk, hogy erősítsük az elejét, szóval bízok benne, hogy rendbejön.

2018. júl. 21. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Alap fizios feladatokat ha megtanulsz, nagyon sokat segít.
2018. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha van olyan torna, mozgás amit otthon is tudunk végezni az jó lenne. Hol tudnék ennek utánanézni?
2018. júl. 22. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Elmentek fizioterapeutához és megkéred, hogy tanítson meg neked pár dolgot.
2018. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!