Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso vagy Német Dog?

Cane Corso vagy Német Dog?

Figyelt kérdés
Nekem a Corso jobban tetszik,a férjem inkább Német Dogos.Nincs tapasztalatunk még egyik kutyával sem,ezért szeretnék véleményeket kérni.
2010. jún. 18. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a mindenem a Cane Corso.Gyönyörű és nagyon okos,ráadásul család barát,de...ha még nem volt kutyátok nem ajánlom, hogy ezzel a fajtával kezdjetek.Ismeretségi körben van,tehát jól ismerem a fajtát.Nekem van kutyám,de még így sem merném bevállalni,mert tudom, hogy nem vagyok hozzá elég erős kezű,következetes és szigorú(ha épp arra lenne szükség).A dogról nem tudok mit írni,mert nincs személyes tapasztalatom,de azt hiszem kezdésnek az jobb lenne.

2010. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igazából van egy ivartalanított labradorunk.Tudom,hogy ég és föld a két ,ill három fajta,de mellé akarunk egy "komolyabb" kutyát,aki nem kíséri be a labdával az esetleges betörőt:-DD.A következetességgel nincs gond,mindketten elég határozottak vagyunk.Szerintem Corsot veszünk.Olyan sok jót olvastam róla.

2010. jún. 18. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A döntés hibátlan.:)Tuti, hogy nem fogja körbe puszilgatni a betörőt.:)

De javaslom, hogy mielőtt megveszitek, alaposan nézzetek körül,mert ugyan még szerencsére nem egy elterjedt fajta,sajnos már itthon is akadnak felelőtlen tenyésztők.


Sok sikert a kis sátánfajzathoz! :D

2010. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a Cane Corsora szavazok, csodálatos kutyák!

Igen a nevelésére figyelni kell, de mivel írtad, hogy erős kezűek vagytok vágjatok csak bele!:)

A nevelés ugye attól is függ, hogy milyen habitusú a kutya.


A családban van egy Corso, ő el járt párszor kutyasuliba, az alap dolgokat megtanulta, "ül", "fekszik", "ott ül", "ereszd", "hozzám" és ennyi. Soha semmi rosszat nem csinál, még csak a lépcsőről sem löki le a virágokat!


Hihetetlen egyéniségek, imádom, hűségesek, és a családjáért mindent!


Írd meg, hogy végül hogy döntöttetek, és ha őt választjátok,akkor irigy vagyok:P és sok sikert kívánok hozzá!:)


És a tenyészetet is jól informáljátok le!


22/L

2010. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!