Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy egy kutya...

Mitől függ, hogy egy kutya kit választ gazdájának?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni,hogyan kell viselkedni?
2010. jún. 18. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Falkavezérnek kell lenni. De ezt nem lehet pár mondatban leírni.

Mondjuk érdekes, mikor anyukámnál vagyunk, mindig anyukámnak pitizik a kutyám, pedig az biztos, hogy anyukámnak szinte semmi tekintélye nincs a kutyámnál...

A párom kutyája pedig nem az ő tulajdona, hanem a főnökéjé, de ő van egész nap a kutyával, ő eteti, sétáltatja, tanítja és gazdájának is őt tekinti a kutya, nem a papír szerinti tulajdonosát.

2010. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt egy kutyától kell megkérdezni. :) Kialakul egy kölcsönös szimpátia,és életre szóló szerelem lesz.
2010. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Olvastam, hogy a család legidősebb férfi tagja automatikusan falkavezés lesz számára, de persze ha egy fiatal lány mint én is pl lehet a falkavezére, de apura valahogy mindig első szóra hallgat, pedig apu nem foglalkozik ugy vele.
2010. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutya választ. Jó esetben te döntöd el. Csak ahhoz úgy is kell viselkedni. Hát jó hogy nem veszel egy kutyát és a szomszédra fog hallgatni mert az úgy viselkedik. Neked kell a főnöknek lenni, és ha családban is laksz ha magadnak veszed a kutyát akkor neveld is úgy hogy ne más családtagraí hallgasson elsőnek. Nem igaz hogy automatikusan azt választja aki a férfi, azt választja aki úgy viselkedik. Nálunk is van férfi a családban de én nem hagytam lehetőséget a kutyáimnak hogy válogassanak, én vagyok a főnök és kész mert az én kutyáim.
2010. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akiről érzi, hogy tudja vezetni őt.
2010. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvashat valaki millió könyvet, használhatja tökéletesen a világ összes már addig leírt és alkalmazott nevelési technikáját, ha belül egy gyenge, határozatlan jellem, ha nincs meg a megfelelő kisugárzása, habitusa, akkor a kutya ki fogja röhögni.

És az is lehet, hogy valaki vajmi kevéssé ért a kutyákhoz, de ösztönösen jól bánik velük, és a kutya hallgat rá, tiszteli.


Nagyon sok mindenen múlik.

Függ a kölcsönös szimpátián, együttműködési készségen (szerintem igen is van ilyen, ezt Caesar Millan az energia szintekkel magyarázta), függ a gazda hozzáértésétől, jellemétől, kisugárzásától, nevelési technikáitól, és függ a kutya egész lényétől, az igényeitől, a szokásaitól, a jellemétől.

Lehet, hogy valaki nagyon jól rehabilitál lelki sérült, félős kutyákat, de pl. egy kemény, félre nevelt, harapós kaukázusit már nem tud helyre hozni, és ugyanez igaz lehet fordítva is.

Szerintem a jó kutyás titka egy alapvető, belső rátermettség, képesség. Pl. járhat valaki élete végégi rajz órákra, ha nem tehetséges, hiába töri össze magát, soha nem lesz olyan jó, mint aki már az anyjából is ecsettel és Mona Lisával bújt ki.

2010. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze tanulással (könyvek, kutyasuli, tapasztalatok, eszmecserék más gazdikkal), nagyon sok minden el lehet érni.

Ez még lemaradt.

2010. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!