Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok minden nap májat a...

Okrwdw kérdése:

Adhatok minden nap májat a kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A BARF etetéssel ismerkedek. Egy dolog viszont nem tiszta. A legtöbb helyen azt olvasom, hogy az étrend 10%-át a belsőségek alkossák, ennek a fele lehet máj.

Tehát egy 45kg-s kutya esetében ez napi kb.50 gramm májat jelent, ami heti 35 dkg.

Én abban a tudatban voltam eddig, hogy a májjal óvatosan kell bánni. Nem sok ez egy kicsit? Adhatok neki minden nap?


2018. júl. 22. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem csak a máj a belsőség...
2018. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lugoka ***** válasza:
100%
Egyéb belsőségek mellett én rendszeresen adok májat is. Ha van fb-od, akkor vannak csoportok ahol, olyanok tudnak segíteni akik évek óta így etetnek. Én ez alapján kezdtem el, ( [link] aztán fokozatosan a kutyához igazítottam a dolgokat.
2018. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy csak a máj a belsőség. Azt írtam, hogy az étrend 10%-a kell, hogy legyen belsőség, ennek a fele lehet máj. Ergó a fele LEHET máj, ami szám szerint annyi, amennyit fentebb leirtam. Ezt én sokallom.
2018. júl. 22. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A máj a legfontosabb belsőség, ezért jó, ha a napi 10% felét ez teszi ki. 2-3 féle állatból a legjobb, hogy ne mindig ugyanazt kapja. A csirkemájban sok az A vitamin, ami felhalmozódhat, így ha lehet ne csak az legyen.

Valaki heti egyszer adja egybe az összes belsőséget, tehát sokkal nagyobb mennyiséget egybe. Kutyától függ, melyik hogy bírja. A belsőség higítja a székletet, szóval óvatosan emeled a mennyiséget eleinte. Szerintem egy ekkora kutyának nem sok a mennyiség amit számoltál. De az sem tragédia, ha 1-2 nap kimarad a belsőség, vagy akár csak a máj. Nem kell halálosan komolyan venni a "szabályokat", de ezek az ajánlások tapasztalatok alapján alakultak sokszor. Pl. a 'hivatalos" barf azt hiszem viszonylag sok zöldséget javasol, de a gyakorlatban a legtöbb barfos nem is ad, vagy csak keveset. Ismerd ki a kutyádat te is :)

2018. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!