Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fájdalom után vicsorgó-odakapó...

Fájdalom után vicsorgó-odakapó kutya?

Figyelt kérdés

1 éves, közepes méretű keverék. Ragaszkodó, alapvetően szófogadó kutya (kicsit még kajla), soha nem volt a családban senkivel semennyire sem agresszív a legcsekélyebb mértékben sem.

Séta alatt a bundája tele ment apró bogáncsszerű növénydarabokkal, próbáltam kivenni, de nem nagyon ment, végül a szőre is jött vele fültő tájékán, és "odakapott" (de még hámsérülést sem okozott, a fognyoma sem látszott egy kicsit sem). Nyilván fájt neki. Órákkal később megint próbáltam kiszedni, akkor is vicsorgott és odakapott volna, ha nem húzom el a kezem időben. (Simogatni amúgy lehet, étkezés közben is.)

Nem akarok rendszert ebből, meg hát a bundáját is rendbe kellene rakni (látszik, hogy zavarja, magának is próbálja kitépkedni, ahol éri).

Kutyaoviba, suliba voltam régebben, nem is első kutya.

Ami még ettől függetlenül is idegesíthette, hogy pár napja felújítás van, és látja, hogy idegenek járkálnak a kertben / házban, ami abszolút nem megszokott. Séta alatt, oviban / suliban túlságosan is barátságos az idegenekkel, de nagyon jó jelzőkutyam, kertben / házban ugatja őket, most viszont el kell viselnie a helyzetet.



2018. júl. 22. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
84%
Megfelelő fésűvel, kefével, némi hajbalzsammal bekenéssel kevésbé lesz fájdalmas neki. Viszont erélyesen tilsd meg, hogy morrantson, odakapjon. Egy-egy bog kiszedése után megérdemel egy falatnyi jutalmat, ha szereti a hasát.
2018. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!