Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kan kutyát javasolt-e...

8 éves kan kutyát javasolt-e még ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Érvek, esetleges ellenérvek érdekelnének.

8 éves a kutyám, hálistennek egészséges, nincsenek viselkedési problémái, csak minimálisan és ritkán dominál más kan kutyákkal szemben. Mégis sokszor hallom, hogy a műtétet érdemes lenne elvégeztetni.

Tapasztalatok érdekelnénk a műtét mellett/ellen.

Köszönöm!


2018. júl. 22. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erről az állatorvost érdemes megkérdezni. Vannak kutyák akik 12 évesen is fittek és energikusak, egyáltalán nem látszik rajtuk a kor, ők jobban is viselik.
2018. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Mivel sajnos nagyon gyakori kan kutyáknál a hererák, én javaslom a műtétet.
2018. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Prosztatagyulladás, prosztata daganat, here daganat, májsejtes bazidióma. Ezeket mind meg lehet előzni az ivartalanítással. Persze az is lehet, hogy ivarosan sem alakulnának ki nála, de én szerintem felkötném magam, ha neadjisten 12 éves korában kiderülne, hogy prosztatarákos.
2018. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!