Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetéssel kapcsolatban kérdezn...

Etetéssel kapcsolatban kérdeznék. Vegyes étrend mennyire egészséges a kutyának?

Figyelt kérdés
Reggel/délelőtt kapna nyers húst (marha, csirke), hozzá kevés riszt, zöldséget (sárgarépa, stb), este/délután pedig száraz tápot lazacolajjal. (Taste of the Wild tápunk van jelenleg) Próbáltam csak szárazzal etetni, de többet ürített tőle és nem mindig akarta megenni. A csak hússal történő etetést meg munka/egyéb okok miatt nem tudom megoldani egy nap kétszer. Mi a véleményetek róla? Még valami : milyen csontot adhatok neki?
2018. júl. 23. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi barfozunk, de nem ajánlom a keverést.

Mert:

1. A csont emészteséhez erőssebb gyomorsav kell,mint a táp emésztéséhez. Ezt átllásnál úgy érjük el,hogy hetekig gyenge csontokkal,porcokkal,ledarált csontossal etetünk, aztán fokozatosan vezetjük be a keményebb csontokat. Enélkül sanszos,hogy csontdarabkák kerülnek a bélcsatornába, ami problémákat okozhat.

2.A nyers cuccok emésztéséhez más bélbaktériumok kellenek.

3. Más az emésztési ideje a nyersnek és a tápnak.

Azt nem teljesen értem,hogy esteniért nincs rá időd. A legtöbben hetekre előre porcióznak. Mi megvesszük a cuccot nagy mennyiségben, kiporciózzuk, kimérjük és zacskókba/dobozokba berakjuk a fagyasztóba. Ezeket aztán átrakjuk a hűtőbe vagy a konyhapultra kiolvadni és már mehet is a kutyának. Így nem több idő,mint a rápot elé borítani.

Ha érdekel a barf ezt mindenképpen olvasd el:

[link]

2018. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Más az emésztési ideje a tápnak, és húsnak, illetve a nyers emésztéséhez erősebb gyomorsav kell.


Ne csináld ezt. Vagy nyers, vagy táp, de a kettő együtt nem nyerő.

2018. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kutya emésztését tönkre vághatod vele,hosszú távon.


Ha már reggel is kap nyerset,nem tudom mivel másabb nyerset adni neki este is. Reggel kiveszed a fagyóból berakod a sima hűtőbe, kiolvad.

Én mikor nyerseztem annyit csináltam forró vízzel átmostam a húst,hogy ne legyen hideg.De amúgy teljesen felolvadt.


El kell dönteni melyiket etetést választod.


Ha sokat kakál a jelenlegi táptól akkor másikat kell nézni :)


Van vmi oka egyébként hogy kétszer eszik?


Felnőtt kutyának elég a napi 1 étkezés.

2018. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én valahol olvastam egy külföldi tanulmányt ezzel kapcsolatban és arra jutottak, hogy lehet ezt is meg azt is etetni DE úgy ahogy te írtad. Reggel csak ezt, este csak azt. Ha jól emlékszem akkor estére ajánlották a nyersetetést.


Én is etettem így egy darabig, semmi gond nem volt.

DE!! csontot nem adtam, csak húst és belsőséget.

2018. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!