Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy visszahozza...

Mit tegyek, hogy visszahozza a kutyám a labdát?

Figyelt kérdés
5 éves. Mindig eldobom neki, utána szalad,félig visszahozza, de annál tovább nem jön, és csak akkor adj oda, ha elveszem tőle. Szeret labdázni, mert magába is szokott, meg van hogy magától hozza oda nekem.
2018. júl. 24. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlj fel neki valami izgalmasabbat, hogy visszahozza, jutalomfalatot, másik játékot.

Ha visszahozza, megjutalmazod.


Az engedéshez használd az "ereszd" vagy az "enyém" szavakat, és a szájszegleténél nyomd meg, finoman(!!). Ezzel arra kényszeríted, hogy kinyissa a száját. Ezzel tudod neki megmutatni, mit is jelent az eresztés, mert ha csak huzigálod, vagy megvárod míg leteszi, az játék, nem feladat.


NAgyon fontos, ha nem hozza issza, elmegy, lefekszik vele, fogod, és otthagyod, nem mész utána, nem szeded el tőle te. Azt kell megtanítani, hogy ő hozza oda, de te mint főnök kezdeményezel, és fejezel be játékot.

2018. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy próbáltam egy oktató javaslatára, hogy vettem egy üreges gumilabdát, amin vágtam egy kis rést, és abba tettem virslidarabokat. Amikor visszahozta, megkapta, így motivált volt.

Nem mondom, hogy egyszerű, mert eleinte, nem jött rá, hogy vissza kéne hozni, hanem azon ügyeskedett, hogy kiszedje belőle a kaját. Végül sikerült rávezetni arra, hogy mikor kapja meg. Elég nagy türelem játék volt, és eleinte tényleg csak kajával hozta, aztán szépen lassan rögzült a dolog.

2018. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbálj 2 labdát használni. Ha elkezd visszafelé jönni az elsővel, mutasd meg neki, hogy van nálad egy másik, amit el is dobsz, ha az elsőt visszahozta.

Eleinte kis távolságokra.

2018. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!