Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam hogy a kutyám...

Bigyusz222 kérdése:

Honnan tudjam hogy a kutyám lázas? Mik a fő tűnetei?

Figyelt kérdés

Észre vettem hogy a kutyám levertebb.

És az orra se mindig nedves. Nincs kutyaláz mérőm. Más hogy nem lehet megtudni-e hogy lázas? Java részt fekszik de este amikor kint vagyunk akkor járkál össze vissza. Eszik iszik. A szája körül is meleg.



#kutya #láz #kutyaláz
2018. júl. 24. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Lázmérőről hallottál már? Végbél nyílásban óvatósan meg lehet mérni. Arra figyelj, hogy normálisan melegebb mint az ember! Tehát (ha kistestű a kutya) még a 39 fok is normális. Igazán 39,5 fok fölött kezdődik a hőemelkedés, és 40 nél a láz.
2018. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mióta levert és miért nem voltál még képes orvoshoz vinni??
2018. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van itthon egy lázmérőnk direkt csak a kutyának-macskáknak. Egy egyszerű, patikában kapható digitáis.

Én jobban szeretem, mert csippan, ha lemérte. A higanyosat egy percen keresztül kell a kutyus popójában tartani, hogy reális eredményt mutasson.

A lényeg, hogy az a fém része benn legyen.

Az első jól leírta az ideális hőfokokat, de ha nem vagy biztos magadban, lázmérés után hívd fel a dokid és kérd ki a véleményét.

2018. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom tudom orvos..

De attól megkérdem!

Ha lázas is akkor az magától elmúlhat?

2018. júl. 24. 14:32
 5/8 bollocks ***** válasza:
Vagy így vagy úgy, de biztosan elmúlik a láz. Tényleg luxus az állatorvos?
2018. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha úgy vesszük tényleg luxus sajnos.

Egy faluban élek és viszonylag messze a várostól. Itt körzetben szokott házhoz jönni az orvos de az nem a legjobb.

Csak annyira jön hogy beadja a kötelező oltást és féreghajtot.

Most nyáron idő sincs nagyon mert a kertben kell dolgozni. Én is nagyon sajnálom hogy nincs jó orvos a közelben.

Ilyenkor irigylem a városban élőket...

2018. júl. 24. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs idő mert a kertben kell dolgozni. Ejjha, a prioritások ugyebár. Felőlem lehetne bármi a kerttel, ha beteg a kutyám. Az istennek kell minden jöttmentnek kutyát tartania??
2018. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Milyen jött mentnek ???

A kutyánk már 6 éves.

Elötte is voltak kutyáink és tökéletesen elvoltak. Ahogy most is. Este felé már aktívizál.

De falusiak vagyunk tehát termelni kell az árut mert legalább ez is plusz pénz

2018. júl. 24. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!