Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrtüszőatkás a kutyam, már...

Szőrtüszőatkás a kutyam, már csak a pofija, illetve szemei körül vannak, mivel kényes terület mi lenne a jo megoldás?

Figyelt kérdés
2állatorvosnal volt már,gyogyszert,advocate-t kapott,de mégsem pusztultak el az atkák
2018. júl. 24. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Tovább kell kezelni. A demodex egy türelemjáték, mire sikerül kikezelni. Addig megfelelő szerrel kell kezelni, fürdetni stb., amit állatorvos ad/ír fel.
2018. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azért javaslom, hogy ha az egyik kezelés nem működik, ne fizess a harmadik-negyedik adag kencéért az orvosnak, mert felesleges. Mi is így jártunk, három dokit jártunk végig két év alatt. Mai napig nem tudom, hogy miért ízületekre való gyógyszert adott a kutyámnak a doki.


Az atkákat egyébként sosem fogod tudni teljesen elpusztítani, mert azok egy egészséges kutya szőrtüszőiben is ott élnek, csak akkor okoznak gondot, ha a kutya immunrendszere legyengült. Ezt kell orvosolni. Váltsatok jó minőségű tápra, ha kell adjatok mellé immunerősítőt, és pluszban lazacolajat is adtam a szőr rendbetétele miatt, nekünk azzal is volt problémánk. Továbbá alakíts ki neki egy egészséges életmódot, rendszeres séták, testmozgás is fontos. Fürdetni én csak érzékeny bőrre javasolt samponnal szoktam, azt se túl gyakran. Fekhelyét rendszeresen tisztítom.


Ha "csak" szőrtelen a szemén a pofáján a rész, akkor az előbb vagy utóbb szerintem vissza fog nőni, ha figyeltek rá. Viszont élete végéig odafigyelést igényel, a szőrtüszőatka kiújulhat, szinten kell tartani.

2018. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kap kutya berescseppet,Optima Nova tápot kap,ez első osztályu tap,nem a tapon múlik ez,szerintem!

Azon gondolkodtam hogy legközelebb ha veszek advocatet,akkor nem a feje tetejere öntöm hanem beledörgölöm a pofijába.

2018. júl. 25. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!