Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fuldoklik, mi a baja?

A kutyám fuldoklik, mi a baja?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom eldönteni, hogy mi a baja... evés után, meg van amikor random pánikszerűen elkezd röfögni, mintha fuldokolna... amikor elmegyünk futni akkor semmi baja teljesen normális... óvatosan megnyomkodtam és többször is azt tapasztaltam, hogy amikor a nyakához érek (talán a gégéjéhez) ott vastagabb és amikor finoman megnyomom megint rájön ez a roham és kidülled a szeme és ilyen röfögő hangot ad ki...teljesen kétségbe vagyok esve😣... mi baja van a kutyámnak?!?!? Persze elviszem orvoshoz, de addigis nincs valami ötletetek hogy miért csinálja ezt?!? Volt hogy reggel erre keltem... és az volt a leghosszabb általában egy 8-10 másodpercet csinálja...

Ugyanúgy ugrál meg ugat, meg minden, de már egy pár napja rajta vannak ezek a random rohamok...

Arra is gondoltam hogy lehet hogy allergiás a birka szőrre, mert sajna elázott egy nagyobb párnám, amiben birkaszőr volt és kivettem a szőrt és kiraktam száradni... nem tudom van-e összefüggés a kettő között, de kb attól kezdve van ez...

Nagyon gyakran félre szokott nyelni, szóval arra is gondoltam hogy lehet hogy felment az orrába valami... de nem próbálgatásszerűen fújtat, hanem rohamszerűen...


A segítséget előre is köszönöm!



2018. júl. 24. 23:37
1 2
 1/11 Duenna ***** válasza:
66%
Lehet, hogy beszívta a bírkaszőrt az orrába, lement a garatra, de ott se felböfögni, se lenyelni nem tudja. Vidd el orvoshoz, hogy megnézze, hol akadt el valami, és ott majd megoldják, kitisztítják a orr-garat-járatot
2018. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


További ötletek is jöhetnek bátran...

2018. júl. 24. 23:47
 3/11 anonim válasza:
84%
"Bírom" ezeket a hülye kérdéseket. Pár napja van gond... Elviszem majd állatorvoshoz... Mikor? Kitől és milyen tanácsot vár a kérdező teljesen látatlanban? Távgyógyászat nincs!
2018. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
"A kutyám fuldoklik, mi a baja?" Fuldoklik. Ez a baja. A mi dögünk ivás után krákog és köhög, mert idióta és nem tud úgy inni, hogy ne menjen cigányútra, még sem írtam még ki ilyen kérdést. :D
2018. júl. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Visszafelé tüsszentés?

Mindenesetre nézesd meg dokival.

2018. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak evésnél fuldoklik? Nem eszik túl gyorsan? Esetleg próbáld meg, hogy kis részletekben add neki a kaját. Megvárod ameddig megeszik egy kis adagot, vársz egy 10-15 másodpercet és kiadagolod a táljába a következő adagot. Ha így rendben van, akkor lehet, hogy a táppal van baja. Ha túl száraz a táp, akkor etetéskor tegyél a tál aljába egy kis vizet, hogy beszívja és megpuhuljon.
2018. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Duenna ***** válasza:
100%
6-osnak igaza lehet, evésnél lehet, hogy túl gyorsan eszik (túl éhes és ezért mohó), és elakad a nyelőcsőben az étel. Ha ilyen mohón eszik, akkor érdemes két részletre osztani a kaja adagot, reggel és este etetni, így, mikor eljön az etetés ideje, akkor már nem fog olyan mohón enni. És igen, a száraz tápra öntsél egy kevés vizet, hogy a táp beszívja.
2018. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a mi kutyáinknak ( 2 yorkshire terrier) is ugyanez a bajuk, ha gyorsan esznek és isznak, de ha bepánikolnak is rájuk tör ez a röfögés szerű roham. :/ Nekünk az állatorvos azt mondta, hogy a fajtájukra jellemző légcsőszűkület okozza ezt, figyeljünk oda rájuk.
2018. júl. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as voltam, az lemaradt, hogy vidd el minél előbb dokihoz, nehogy valami komolyabb baja legyen!
2018. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat


Igen én is légcsőszűkületre gyanakodom...

Ha ez a baja mit tudnak vele tenni? Azonnali műtét kell?

2018. júl. 25. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!