Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet az otthonomban kutyafelü...

Lehet az otthonomban kutyafelügyeletet vállalni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy napközben nyáron, amikor az emberek dolgoznak, a kis kedvenceik meg szívesen lennének inkább az udvaron kutyás társaságban (az udvar 90%a árnyékos, kutyamedence van benne, akadálypályák vannak benne). Kifejezetten kutyabarát kert.

2 kutyám van, akik nagyon barátságosak.

Lehet ilyen napközbeni vigyázást vállalni?

Kell hozzá papír?

Természetesen a kutyákon lenne mind a két szemem.

Gazdi meg jönne munka után.

Esetleg nyaralást is vállalnék, szóval akár egy teljes hetet is tölthetne nálunk a vendég kutyus.

Lenne erre igény szerintetek?


2018. júl. 25. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom pontosan, hogy működik ez.

De nekem pit-em van és Én tuti olyanhoz vinném ilyen esetben aki tényleg ért hozzájuk.

2018. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

És mit teszel, ha összeugranak? Vagy ha szökni akar? Hova teszed a kutyákat, ha nem tudsz rájuk figyelni?

A leírás alapján lelkes vagy, de nem értesz a problémás kutyákhoz, nincs tapasztalatod velük. És kennelek nélkül nem is szabad ezt bevállalni. Biztos lenne, aki vinné, pláne ha olcsó vagy. De én sem adnám oda a kutyámat, csak olyannak, akin látom, hogy sok éves tapasztalata van idegen kutyákkal is, érti jól a jelzéseiket és meg tud oldani egy problémás helyzetet.

2018. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.

Egyrészt simán megtalálhat vele az adóhatóság,hogy be nem jelentett kereseted van.

Masrészt,ha történik vmi az a te felelősséged. Összeverekszenek,megcsípi egy darázs, rosszul lép és elesik megüti magát vagy összehoz egy szalagszakadást, elszökik... . A panzióknak van bizosítása,amiből ezt fedezhetik , zsebből ez elég drága buli.

2018. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkoziói igazolvány kell hozzá, a tevékenységhez szervezeti szabályzat kell amit beis kell mutatni. Ezenkívül meg kell felelned az állatvédelmi tv előírásainak, amit az állatvédelmi hatóság ellenőriz is. Ezenkivül még az állandó orvosi ellátást is biztosítanod kell, amit szintén igazolnod kell. + nem árt egy biztosítás, arra az esetre ha egy 200ezres tk-s kutyával történik valami.


Szóval ez nem ilyen egyemberes nyári munka.

2018. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat.

Jól hangzott, de ez így jól beleásva tényleg elég macerás. Csak jót szerettem volna a kutyusoknak.

Köszi mégegyszer.

2018. júl. 25. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Önkormányzattól kell rá engedély.

Ezen felül semmi.


2 ismerősöm is panziózik,van engedély rá. Ha a szomszédok panaszkodnának akkor előveszik a papírt,hogy van engedélyük,ennyi.


Nekik vannak kennelek,problémásabb kutya esetén,illetve boxok is.


Érteni kell a kutyákhoz,már csak azért is,mert ha problémás kutyát hoznak és neked se boxod se kenneled hová rakod?

Hogy oldod meg,hogy ne legyen verekedés, ha össze kapnak van annyi lélek jelenléted,hogy szét válaszd őket?

Két kistestű kutya is össze tud csúnyán verekedni, nyilván könnyebb szétválasztani őket. De ha megsérülnek akkor orvoshoz vinni,amit te állsz mivel nálad történt a baleset!


Ismerőseim is ha el kell ugrani vhová pár órára vásárlás,gyerekért menni stb. Akkor a panziós kutyák be vannak zárva,ördög nem alszik van neki 5 saját kutyája akik nem csinálnak balhét,de ha nincs otthon nem lehet tudni melyik vendég kutya akar acsarkodni.


Két kennel van az egyiknél, kint van az udvaron egyik kennel, a másik az a garázsban ami fűthető,de kintre csak nagytestűt rak és addig míg nincs otthon.

Amúgy nála minden méretű kutya benti-kinti míg panzióban van, kivéve amelyik otthon is kinti kutya,nyilván a panzióban is kint lesz.


Mindkettőnek 20-25 évnyi kutyás múltja van az egyik 10 évig kutyasuliban volt kiképző. Szóval én csak rá merem bízni a kutyáimat,ismerem, tudom,hogy ha baj van megtudja oldani,akár verekedés akár ha rosszul van vmelyik.


Tök jó,hogy lelkes vagy,de bizony kell némi kutyás tapasztalat ehhez,meg boxok,kennelek ha bármi van.

2018. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!