Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindig beleokoskodn...

Miért kell mindig beleokoskodni a másik dolgába, ha kutya nevelésről van szó?

Figyelt kérdés
Van egy mentett kutyusom, aki sok atrocitáson ment keresztül, bizalmatlan az idegenekkel, stb. Sose bántott senkit sem, mert vészesen ügyelek rá, hogy ha olyan jön, aki tart a kutyáktól, akkor kiteszem a helyére, nehogy megrémissze, stb. Természetesen rengeteget fejlődött már pár hónap alatt a kis aranyos a szocializáció terén, de azért nem az a szint, hogy bárki körül elengedjem. Akiknek pedig tipikus pedigrees, tüneményes kutyusuk van, mert megvették jó drágán az ebet, azok mindig mondják nekem, hogy szocializáljam már jöbban a kutyámat, hogy ne legyen félős és agresszív. Én igazán megteszem, ami tőlem telik, és haladunk is, de egy kutya rehabilitációja nem egy-két napot vesz igénybe, olyan emberekhez pedig eszem ágában sincs odaengedni, míg nem teljesen szociális, akik esetleg tarthatnek tőle. Néha annyira ki tudok akadni az ilyen emberektől. Egy megmentett kutya, akinek sok rossz tapasztalata volt már, nem feltétlenül könnyű eset. Türelmesnek kell vele lenni.

2018. júl. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ne is foglalkozz az ilyen hülye barmokkal. Általában az ilyenek semmit sem foglalkoznak a kutyájukkal. Egy nap egyszer vagy kétszer le viszik sétálni, vagy engedik had futkorásszon összevissza aztán csókolom.
2018. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mióta neveled, de ha nem régóta, akkor majd megtanulsz átnézni az ilyenek felett. Nekem is mentett kutyáim vannak, és hosszú idő volt, mire "normális", szocializálát kutyákká váltak. Kaptam addig én is sok mindent. Most sem mindenki szereti őket, mert már átestek a ló másik felére, és mindenkinek túlságosan örülnek, mindenkinek a seggében vannak.
2018. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.


Én rendszeres megkapom,hogy állatkínzó vagyok amiért 4,5 kg-os havanese-n nyakörv van.


Meg hogy rájuk hám kell.

Mondom hámmal nem tudom fegyelmezni.

De egy kistestűt miért kéne fegyelmezni?

Miért? hát már annyira elszállt az egója,hogy minden kutyát megakar enni a maga 4,5 kg-jával. Nem tűri el a az orditozó biciklis gyerekeket.


Ezek nem az én hibáim, húgomtól megörököltem a kutyát, így én szenvedek vele,mert ő nem hajlandó foglalkozni vele,illetve nem úgy nevelte ahogy mondtam. Most meg én szívok egy neveletlen antiszociális magas egójú 7 éves kutyával.


De én már besokalltam, úgyhogy megyünk kutysuliba :)

Nyilván nekünk sem egyik napról a másikra fog menni.

Meg 7 éves kialakult viselkedés formát nem lesz egyszerű átformálni,de talán még nem késő.

2018. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bárki ilyen beléd köt engedd el a füled mellett csatolva hozzá hogy mentett kutya, folyamatban van még a rehabilitációja. Ha ezt nem képes felfogni a kis agyuk akkor hagyd őket faképnél.
2018. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!