Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyámnak...

Bigyusz222 kérdése:

Szerintetek a kutyámnak valami baja lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem hogy a kutyám nagyon levert. Emelett a lábát és a füle tövét vakarja néha. Sokszor változtatja a fekhelyét. Amikor fekszik az orra száraz és egy kicsit meleg és valami folyik ki az orrából kis mennyíségben. DE! Este 4-5 óra után sokkal boldogabb és többet mozog. Az orra hideg és nedves. Eszik és iszik.


Szerintetek van valami baja vagy csak ez a nyári hőség megviseli?



2018. júl. 25. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Koncentrálj jobban a hűtésére.
2018. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudnál pár tippet adni? :)
2018. júl. 25. 16:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Melege van. Az enyémnek vettem egy medencét (gyerek homokozó). Teletöltöm vízzel és abban pancsol amikor kedve van. Emellett sok árnyékos, füves hely van a kertben. Ha elviseli magán, akkor adhatsz rá egy vizes pólót is esetleg. Vagy ha nagyon melege van és szereti, akkor langyos vízzel is "lelocsolhatod".
2018. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is azert hiszek jobban abban hogy csak a nyári hőség mert a levertségen kívűl nem mutat semmilyen más tünetet ami betegségre vonatkozhat. Délben is amikor nagy meleg van azért mégfel kell azért hogy megugassa aki az utcán megy :D
2018. júl. 25. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, kedveli -e, ha felöntöd hideg vízzel a helyeket, ahol fekszik. Nálunk régen a bernik imádtak a hűtött betonon feküdni az árnyékban.

Gyakori vízcsere friss, hűvösre, természetesen árnyékban elhelyezve. Akár több tálban is rakhatsz ki a számára, fontos, hogy minél többet igyon.

Be is nedvesítheted a kutyát, főként a hőleadó testrészeit -fülek, tappancsok, pofija. (Alkalomadtán fürdetés vagy vízpart felkeresése.)

Lehet venni hűtőmatracot pár ezer forintért, ezt beteheted a házába.

Ha játékos, vagy különösen imád pancsolni, tölts fel vízzel egy kiskádat, műanyag gyerekhomokozót, dézsát, akármit, hátha belemenne lubickolni.

Némelyik kutya szereti továbbá üldözni a slagból engedett vizet, ugrálnak a permet alatt, harapják azt, bolondoznak vele. Ezt is kipróbálhatod, bejön -e neki.

Jeges, fagyasztott vagy félig kiolvasztott csemege kínálása - hús, zöldségfélék, natúr joghurt stb. mélyhűtve.

A legegyszerűbb pedig végső soron, ha beviszed a lakásba, ott aztán el tudna nyúlni a kövön...szerintem ő erre a megoldásra szavazna. :)

2018. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tippeket/tanácsokat! :)

Ki fogok próbálni pár módszert!


Akkor szerintetek is csak melege van és nincs semmi komolyabb próblémája? :)

2018. júl. 25. 19:37
 7/11 anonim válasza:
Igen, csak melege van, megnyugodhat nincsen semmi problémája! :)
2018. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor jól van! :)

És azt miert csinalja hogy egy kicsit gyakrabban nyalja a péniszét?

2018. júl. 26. 14:22
 9/11 A kérdező kommentje:

Még észre vettem valamit


A még este elött délután délben kevés mozgással liheg. Látom a hasán hogy intenziven aztán elmúlik pár perc múlva.

Oldalt fekszik és levert. Kicsit gyorsan veszi a levegőt. (Van rajta egy kicsi súlyfelesleg)

Ez még mindig a meleg miatt van?

Egyre jobban kezdek attól félni hogy tüdő ödéma

2018. júl. 26. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:
A félsz, akkor vidd el állatorvoshoz! De nyilván gyorsabban liheg, nem tud izzadni. Tegnap is, este 8-kor még 30 fokot mutatott nálunk a hőmérő, az én kutyám is teljesen ki volt, még úgy is, hogy bevizeztem. Ma még melegebb van.
2018. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!