Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt valaki kutyájával szociál...

Volt valaki kutyájával szociális tréningen? Nektek mennyi idő alatt volt változás?

Figyelt kérdés

Elszeretném vinni a kutyámat szocializációs tréningre.

Kutyákkal nem jön ki,illetve érdekes,mert van 2 kan tacskó haverja :D


Érdeklődnék,nektek mi a tapasztalatotok,mennyi ideig jártatok? séták utána hogy zajlottak?


Egyenlőre az oktató ahová mennénk szabin van.Szeretnék addig is érdeklődni :)


2018. júl. 25. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi is járunk pár hónapja az enyémmel. Van változás, de lassú folyamat (és mindig van pár kihagyás, nyaralások, időjárás miatt - heti 1 alkalom van). Ott és akkor teljes kontroll van, egész máshogy viselkedik, mint amikor ketten vagyunk csak "sima" sétán.


Azt lehet tudni, miért nem jön ki más kutyákkal? Mit csinál? Verekszik?

2018. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudja,hogy kell kommunikálni,pedig kutya mellett nőtt fel es kölyök korban is oda engedtük minden kutyahoz!! Kamasz korában rontodott el vmi.Mar csak azt vettük eszre orjong a kutyakra. Azokra nrm akiket kölyök korától ismer azokra nem. Illetve a ket tacsis bacsi nem feltettek a kutyáikat. Lassan ossze szoktattuk,sok ido volt de össze szoktak. Eleinte rajuk is orjongott. De a kutyások 80%a meglát egy őrjöngő kutyat nem fogja oda engedni meg had szoktassuk ossze oket :D

Oda kap nekik tobbszor is amugy.

2018. júl. 26. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Ó, akkor szinte teljesen ugyanaz, mint az enyém, majdhogynem szóról szóra. :D Átérzem.


Hogy reagáltok ezekre az őrjöngésekre? Pestiek vagytok amúgy?

2018. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk pestiek.


Én leginkább megpróbálom a kitörés előtt megfékezni,ha látom,hogy nagyon feszül,meg fixirozza a másik kutyát akkor rántok egyet rajta és mondom,hogy nem. Ha egy rántás nem segít akkor még egy, ha messzebb van a kutya pl olyan 10 méter és nem foglalkozik velünk akkor eltudunk normálisan sétálni,néhány rántást követően. De ha a másik is ugat akkor nem tudom leállítani,csináltam már azt,hogy a nyakörvénél picit felemelem,mert elvileg ha nem ér le a lábuk kizökkennek,nem megfojtom csak egy másodpercre felemelem. De az sem zökkenti ki.


Hiába olvastam utána,meg néztem kutyanevelős műsorokat,sajnos nála kb minden hatástalan.


Ha meg szabadon van a kutya mire megpróbálnám kizökkenteni már belemászott a kutyám képébe.

Szóval nagyon nehéz így.


Meg sokszor inkább kikerülöm a kutyásokat nagy ívben főleg amelyik szabadon van.


Annyi mindent megpróbáltam, tettem kis flakonba kavicsot,ledobtam a kutyám mellé bár kizökkent,de a másik kutya úgy megijedt,hogy majdnem világgá szaladt majd én lettem meggyanúsítva,hogy az ő kutyáját dobálom.

Inkább ezt is hanyagoltam.


Most már úgy érzem csak egy szakember segíthet,mert valószínű vmit rosszul csinálok illetve biztos van ötlete mit lehetne még csinálni.


Nektek hogy zajlik egy ilyen óra?

2018. júl. 27. 11:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltunk a suliba,de annyira nem jött be,hogy ott kellett hagynom a kutyát.Hiszen nekem az a fontos,hogy velem működjön,ne nélkülem.

Srác annyit mondott fegyelmezni kell az utcán,elég rászólni abbahagyja a morgást. Mondom utcán nem morog hanem őrjöng. Idegen helyen idegen emberrel bevolt parázva, nyilván nem nyílt ki a csipája.

Annyit mondtak járjak vele kutyaközösségbe,hogy szokja a kutyákat.


Mivel kutyakozmetikus vagyok,holnaptól jön velem akkor melóba.

Napközibe kéne vinni heti 2-3 alkalommal,de hát hogy nem én fegyelmezem nem igazán látom értelmét.

Oktatóknak jó,hogy működni fog.

Azt se mondták,hogy fegyelmezzem mit csináljak csak szóljak rá. Hát köszi erre már én is rájöttem,hogy rá kell szólni,de ha elvakítja a lila köd akkor őrjöng és abból az állapotából nem igazán tudom vissza hozni.


Nem igazán tudom mi legyen.

Jár majd be a kozmiba aztán max heti 1 napközit bevállalok pluszban. Lényeg sok kutya között legyen. Aztán remélhetőleg rájön,hogy kell kommunikálni.

2018. aug. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!